"Ben de Yılmaz Güney kadar tutkulu bir adamım”

X

Sıfır Bir Adana dizisinde yıldızı parlayan ve Sokağın Çocukları dizisiyle kariyerindeki yükselişini sürdüren Onur Akbay, Melis Güvenç’in Youtube kanalının bu haftaki konuğu oldu.

Programda hakkında bilinmeyen pek çok konuya açıklık getiren başarılı oyuncu, önümüzdeki dönemde farklı karakterleri canlandırmak için eğitimler almaya başladığını anlattı.

Akbay hayatındaki idollerinin Tarık Akan ve Yılmaz Güney olduğunu söyleyerek “Onlar gibi uğruna verilecek çok savaşlarım olabilir” açıklamasında bulundu.

Başarılı oyuncu Yılmaz Güney ve Tarık Akan’ı canlandırmak istediğini de sözlerine ekleyerek; “Her ikisine de ayrı ayrı hayranlığım var. Özellikle Yılmaz Güney’e bambaşka bir hayranlığım var. Böyle bir teklif gelirse gözüm kapalı o işe girerim. Benim için büyük bir onur olur. Her ikisi de idolüm ve hayatımda çok başka yere sahipler. Onların prensipleri, yaşam tarzları, kafalarındaki ideolojiye giderken verdikleri savaş ve mücadele hoşuma gidiyor. Ben de onlar kadar tutkulu bir adamım. Benim de uğruna verilebilecek savaşlarım ve tutkularım olabilir. Arzu ve istek olduktan sonra hepsi peşi sıra gelir“ şeklinde konuştu.  

- Mercek Haber, Kültür-Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.mercekhabergazetesi.com/haber/9853664/ben-de-yilmaz-guney-kadar-tutkulu-bir-adamim