Darbeci generalin eşini kovdu başına gelmeyen kalmadı!

Ömer Halisdemir tarafından vurularak öldürülen darbeci General Semih Terzi’nin eşi, kendisine ait malları kaçırmak isterken noter kâtibi tarafından tanınınca işlemi yapamamıştı. Kâtip Kerem Sağlıklı, tartışma sırasında “Hepiniz göreceksiniz, hepiniz bizden özür dileyeceksiniz” diye bağıran Nazire Terzi’yi bıçakla korkutarak noterden kovalamıştı. İşte o noter kâtibi, önce noterdeki işinden kovuldu. Ardından kâbus dolu 2 buçuk yıl başladı. Çok sayıda işe giren Kerem Sağlıklı, gizli bir elin müdahalesiyle her girdiği işten kısa sürede ya atıldı, ya da istifa etmek zorunda bırakıldı.

Akit’e, ''O mallarda Şehit Ömer Halisdemir ve 250 şehidin kanı vardı, kaçırmasına izin veremezdim. Bugün olsa yine aynı şeyi yaparım'' diyen Kerem Sağlıklı, sanayideki bir hurdacıda girdiği son işten de atıldıktan sonra taksilerde yedek şoförlük yaparak evine ekmek götürmeye çalışıyor.

Noterdeki işinden kovulduktan dört-beş ay kadar sonra bir kamu kurumunda işe alındığını anlatan Kerem Sağlıklı, ''Ancak orada müthiş bir baskıya maruz kaldım. Sürekli aşağılayıcı bakışlar ve laflar ile baş etmekte zorlandım. 11 ay sonra da kendi isteğim ile istifa etmek zorunda kaldım'' dedi.

''GİZLİ BİR EL İŞLERİMİ SÜREKLİ BOZUYOR''

Son dönemde sürekli iş aradığını, sanayideki iş yerleri ve noterler dahil ulaşabildiği her yere baş vurduğunu aktaran talihsiz noter katibi, ''Birçok yerden iş konusunda yardımcı olmak istediler fakat olmadı. Gizli bir el işlerimi sürekli bozuyor sanki'' şeklinde konuştu.

KAYNAK: YENİ AKİT

- Mercek Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.mercekhabergazetesi.com/haber/1899983/darbeci-generalin-esini-kovdu-basina-gelmeyen-kalmadi