İSTANBULLU KADINLAR DÜNYA KADINLAR GÜNÜ İÇİN KOŞACAK!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından yıl boyunca düzenlenen 'İstanbul'u Koşuyorum' serilerinin bu yıl ilk yarışı 3 Mart Pazar günü Beyoğlu'nda düzenlenecek. Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecek etkinlikte İstanbullu kadınlar Dünya Kadınlar Günü için koşacak. Yaklaşık bin kadının katılması beklenen koşu 3 kilometrelik parkurda gerçekleşecek. Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğin sonunda günün anısına tüm katılımcılara hatıra madalyası verilecek.

Kadınlar Günü'ne özel koşu ve eğlence bir arada

Kadınlar Koşusu nefes egzersizleri ve ısınma hareketleriyle başlayacak. İBB Spor İstanbul eğitmenlerinden oluşan ekip, sahne gösterileriyle organizasyona renk katarken Dj Performansıyla İstanbullu kadınlar hem spor yapacak hem de eğlenceli bir Pazar yaşayacak.

İstanbul'u Koşuyorum 2019'da da devam ediyor

Bu yıl 'İstanbul'u Koşuyorum' serisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel Kadınlar Koşusu ile başlarken, seri koşular Bebek Etabı, Üsküdar Etabı, Caddebostan Etabı ve Bakırköy Etabı ile devam edecek.

'İstanbul'u Koşuyorum' projesi, yol yarışlarına katılımı teşvik etmek, yol yarışları katılımcılarına alternatif yarışlar düzenlemek, koşuculara seri şeklinde yarışlar sunabilmek, koşmaya yeni başlayanları da kısa mesafeli yarışlara adapte edebilmek amacıyla 2016 yılında hayata geçirildi. İBB ve ilçe belediyeleri işbirliğinde 5 km ve 10 km arasında değişen mesafelerde koşulan yarışlar, elektronik zamanlama çipleri ile ölçülüyor.

- Mercek Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.mercekhabergazetesi.com/haber/1895398/istanbullu-kadinlar-dunya-kadinlar-gunu-icin-kosacak