“BU ÜLKEYİ IMF'DEN BİZ KURTARDIK”

İşte Erdoğan’ın konuşmasından bazı satırbaşları:

-“Son günlerde malum Türkiye'de bir oyun oynanmaya başladı. Patlican, domates patates...Fiyatları tırmandırmaya başladılar. Bu bir terör estirmeydi. Bu teröre karşı nasıl Gabar'da, Cüdi'de inlerine girdiysek şimdi gıda terörü estirenlerin de inlerine giriyoruz.”

-“Terör estirenlere karşı tedbirimizi aldık. Semt pazarları, tanzim satış nuktaları kurarak bugün itibarıyla ucuz ürünü satmaya başladık. Ankara'da bu çalışmalar başladı. Fiyatlar neredeyse yarı yarıya inmiş vaziyette. “

-“Temizlik malzemeleri için de aynı tedbiri almaya başlayacağız. Oyunu hep beraber bozacağız. Bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz.”

BÜYÜKŞEHİRDE ÖZHASEKİ, KEÇİÖREN'DE ALTINOK

-“Mesele belediyecilikse, bu konuda kimse bizim elimize su dökemez, belediyecilik AK Parti’nin işidir. “

-“Ankaralılar siyaset mühendisliklerine pirim vermez. Birikime tecrübeye bakar. AK Parti'nin adayları kendini ispat etmiş isimlerdir.”

-“Geçmişte defalarca deneyip başaramamış bir şahsı bu CHP bir kez daha sahneye sundu. Bunların zillet ittifakı, illet ittifakı var bizim de Cumhur İttifakımız var. Biz Cumhur İttifakı ile pazara kadar değil mezara kadar yürüyeceğiz.”

-“CHP'nin bir özelliği var. Kiminle el ele? HDP, İYİ Parti, Saadet ve FETÖ. Bunların zillet ittifakı var. İllet ittifakı var. Bizim de Cumhur ittifakımız var. Biz 15 Temmuz'a karşı darbe girişiminde bulunanlara karşı biz birleştik. “

-“CHP zihniyetinin bu ülkeye maliyeti büyüktür. Hala o dönemin yanlışlarının faturasını ödemeye devam ediyoruz.”

-“Bu ülkede IMF ile anlaşmaları kim yapmıştır? Kim süründürmüştür bu kapılarda Türkiye'yi CHP süründürmüştür. Peki Türkiye'yi IMF cenderesinden kim kurtardı? Biz kurtardık biz.”

-“CHP, İş Bankası'nın yüzde 28,5 gibi ortağıdır. CHP'nin hisselerini er ya da geç Hazine'ye devredeceğiz.”

- Mercek Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.mercekhabergazetesi.com/haber/1871254/bu-ulkeyi-imfden-biz-kurtardik