İşte Hayranı Olduğumuz Batı'nın Gerçek Yüzü

Batı dünyasının kalbi sayılan AVRUPA, SON YÜZ YILA KADAR SAVAŞLAR BÖLGESİ OLMUŞTUR. Tarih boyunca çeşitli nedenler ile, sürekli bir birleri ile savaşmış durmuşlardır. Son dünya savaşlarında ölen insan sayısı 50 milyon civarında olduğu söylenmektedir. Vahşet bu kadar kesindir.

Bununla yetinmemişlerdir. Kendi kıtalarının dışında, başka kıtalara saldırmaktan da vaz geçmemişlerdir. Haçlı seferleri bunun örneğidir. ABD, Japonya'ya ne için saldırdı? Bugün yine boş durmuyorlar. Dünyada gerilim üretmek ve ondan faydalanmak ana gayeleridir. Çünkü silah satmak güzel bir ticarettir. İşte, Rusya-Ukrayna gerginliği ortadadır. Almanya Deniz Kuvvetleri Komutanı ne dedi:  "Bizim Rusya'ya, Çin'e karşı ihtiyacımız var.'' Sonrasında istifa etti. Bir gerçeği ifade etti.

Bütün bu savaşların amacı, elde ettikleri yerlerin zenginliklerine el koymaktır. Bugün Afrika ve geri kalmış ülkeler onların boy gösterdikleri yerlerdir. Petrol bölgelerinden çıkmaları mümkün değildir. Amma, insan hakları lakırtılarını en çok onlar yaparlar... Hatta bu amaçlı dernekler kurarlar, örgütlemeler yaparlar. Gelişmekte olan ülkeleri bu oyalaamalar ile avuturlar.

Tarihleri ile ilgili, Şöyle bir internette gezi yaptığınız zaman ilginç detayları görebilirsiniz.

1800’lü yılların ikinci yarısına kadar İngiltere'de  erkekler eşlerini satıyorlardı. İnternette de bu bilgiye ulaşılabilir

Batıyı medeni yapan ruhları değil kuralları ve sistem düşüncesidir.

Belçika'da zenci insanlar hayvanat bahçesine konarak 1950 yılında ücretle insanlara gösteri için, takdim ediliyordu.  Sömürgelerinde hırsızlık yapatıklarını iddia ettikleri gençlerin, çocukların ellerini kesiyorlardı. İngilterde adamlar 19. yüz yılda kendi karılarını köle pazarlarında satıyorlardı. Daha 1980 kadar, İsviçre'de neler yaşandığını Ulusal kanalda yapılan bir genel kültür yarışmasında, gözler önüne serildiğini, gördük. Neydi o gerçek, kimsesiz çocukların köle gibi satılarak, iş gücünde kullanılması... Evet, işte insanlık örneği! Bu soru sayesinde geçmişi hatırladık.

Yine 1975 lere kadar ABD de zenciler, otobüs boş olmasına rağmen, beyazlara ayrılmış yerlere oturamıyorlardı, yani asla eşit haklara sahip olamadılar. Kendileri hep aşağı sınıf  vatandaş olarak kabul edildi. Hala da öyle davrananlar var.  Katledilen milyonlarca kızılderiliden söz etmiyorum.

Hala AB ülkeleri çeitli şekillerde Afrika insanını köle olarak kullanmaya devam ediyor.  Göstermelik geçici ikamet imkanı veriyor, zaman içerisinde işe yaramayanları ülkesine geri gönderiyor. İşe yarayanların emeğini, sömürmeye devam ediyor. Böylece her yıl yenilenen genç ve dinamik Afrika insan gücünü köle gibi kullanıyor. Sosyal hak yok, barınma yok, özgürlük yok. Umut bol olsun diye, ara sıra bazılarına vatandaşlık veriyor. Amma mülteci olunca, tüm kapıları kapatıyorlar...

Daha Cezayirdeki şehitlerin kanı kurumadı, Ömer Muhtarı unutmadık. Ortadoğuda yaptıkları ortada, tecavüz edilen kadınlar doğan nesepsiz çocuklar, Yakın tarihin gerçeği, Bosnayı unuttuk mu? Şimdilerde iştahları kabardı boşnak kardeşlerimizi tekrardan içki sofralarına meze yapmak istiyorlar. İşte, NASIL BU MEDENİYETİN hayranı olabiliyoruz? Sorusunu sormak içimden geçiyor...

Afrika'da sömürgesi olmayan devlet yoktur. Bu mu örnek alacağımız devletler. Kazançlarında Afrikalının kanı, İnsanlığın, Müslümanın göz yaşı olan bu devletlere gıpta etmek neyin nesildir? Batı tarafından, Her türlü ilaç  denemesinin yapıldığı, bir nevi kobay olarak kullanıldığı bir coğrafyadır.  Hastalığın kol gezdiği, her türlü ilaç ve tedavinin denendiği, zengin kaynaklarının sömürüldüğü Afrika, açlıktan kırılıyor Kim sayesinde? Daha 15 yıl öncesinde Ruanda' da insanların bir birlerini nasıl canlı yayınlarda katlettiklerini görmedik mi? Batılı devletlerin kılı bile kıpırdamadı. Hatta bu sayede diğer Afrika devletlerine göz dağı verdiler.

Bir Afrikalı düşünür ne demişti;'' Batılılar ülkemize geldikleri zaman ellerinde İncil vardı, bizim ise tüm yer altı ve yer üstü zenginliklerimiz. Batılılar Ülkemizi terk ettikleri zaman bizim elimizde İncil kaldı. Onların ellerinde ise, sahip oldukları bizim bütün zenginliklerimiz idi.'' Evet işte gerçeği haykırmış.

Bir yere, ABD filimleri, Cola, McDonald's, girdi ise; orayı Batı kültürü esir almaya başlamıştır... Bunu ben söylemiyorum, Uluslararası araştırmacılar söylüyor...

Gerçek, Sev Vatanını, Coğrafyanı, Halkını, gerisi boş laf...

ALLAH  bizlere şuur nasip eylesin...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Orhan ARSLAN - Mesaj Gönder

# Dedi, ABD


Yorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Mercek Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mercek Haber değil haberi geçen ajanstır.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?