Osmanlı Coğrafyasından Anadoluya

Ey Osmanlı coğrafyasının terk edilmiş toprakları... Biliyorum, Osmanlı döneminin hasretini, özlemini çekmektesiniz... Bulgaristan'dan, Gürcistan'a kadar, Bosna'dan, Şama kadar. Selanik'ten, Libya'ya kadar... Azerbaycan'dan, Filistin'e kadar...

Size bırakılan kimi yerlerde, kan ve göz yaşı ile imtihan oluyorsunuz... EY ANADOLU, oraların mazlum insanlarının gözleri ve kulakları hep senin üzerindedir. Senden gelecek olumlu haberleri beklemektedir. İşte onun için, senin gelişmeni, güçlenmeni, lider olmanı, bağımsız ve karar verci olmanı  istemiyorlar...

Nereden başlayayım seni anlatmaya, hangi,  kalemin gücü yeter… Hangi  kelimeler seni ifade eder… Hangi, sözler sana teselli verir…  Hangi,  ilaçlar yarana merhem olur… Hangi,  girişimler acını dindirir…

Ancak, sen biliyorsun ki; bütün bunların karşılığı Yüce Rabbimdedir. Mükafatların en iyisi, en güzeli, en tanımlanamayanı,  şüphesiz Rabbim katındadır. Allah, zulmü baki kılmaz, zalim asla muzaffer olamaz.

Ey kadim topraklar, keşke ıstırabınızı dindirebilsek... Mesela, Ey Filistin! Şu anda sana yardım edemeyen, aciz, Allah'tan başka şeylerden korkan aciz Müslümanlar düşünsün. Hesap gününe kendilerini  hazırlasınlar. İnandıkları inancın neyi ifade ettiğini anlamayan zavallılar düşünsün.

"Bizlerin buradaki sorumluluğumuz nedir?" Diye dahi aklına getirmeyen imanı zayıf olanlar düşünsün.

Seneler önce de böyle bir zamanda Filistin hareketinin manevi liderinin, Allah'a şöyle yalvardığını hatırlıyorum:

"ALLAHIM BU ZULÜMLER KARŞISINDA ÜMMETİN SESSİZLİĞİNİ SANA HAVALE EDİYORUM."

Bundan daha büyük olayı anlatan söz var mıdır?
Evet Osmanlının terk edilmiş toprakları. Sizler bin bir entrika ile yalnızlığınıza terk edildiniz...

Size yapılanları görünce, Tüm İslam, düşmanlarının bu yaptıklarına kızmak, kınamak veya onları niye yapıyorsunuz? diye sorgulamak ne kadar gariptir.  

Modern haçlı seferi sayılacak 1. Dünya savaşı, Osmanlıya dolayısıyla İslam'a karşı açılmış bir savaş idi.

Sözde bu savaşın galiplerinden, Osmanlı toprakları için, onlardan merhamet dilemek, neden bu zulmü durdurmuyorsunuz? Diye yalvarmak, ne adar acizliktir. Bugün Ülkemi her anlamda kuşatmaya çalışan tüm güçler şunu iyi bilmektedir.

Güçlü bir TÜRKİYE, bir gün mutlaka bu olup, bitenin hesabını soracaktır. Şimdilerde, Ülkemizin sınır komşularındaki terör örgütlerine her türlü yardımı yapanların ne amacı vardır? Hem de bizimle bir araya gelince, olayların bizle ilgisi yoktur, diye geçiştirmek istemektedirler.  Bizi üzen taraf, sözde aynı inanca sahip olduğumuz kimi Müslüman ülkelerin yöneticilerinin bu kalleş, Haçlı zihniyetini devam ettiren, Batı devletlerinin yanında saf tutmalarıdır. Kendilerinin halini merak ediyorlar ise, isteyen tüm inanç yoksunları tekrar O, Yüce Kuranı okusunlar. Cevapları orada bulacaklardır.

Kimi zaman, zamanı gelince "İsrail’i yok ederiz" diye gereksiz hava atanlar, acaba Filistin halkından bir kişi dahi kalmayınca mı, bu havalarının gereğini yapacaklardır?

Suriye’deki olaylara müdahale eden komşu zihniyeti,  Filistin’e yardım etmek için mezhep değiştirmesini mi bekliyorlar.  Bu ne garip iştir? Kardeşi kardeşe vurduranlar, keyifle içkilerini yudumlarken, Ülkemizin güney sınırında kimi güçler, bir birlerini boğazlamak için, palalarını biliyorlar.
Kendi ülkemizin topraklarında ise, adamlar bir garip davranıyorlar.

Terör olaylarında şehitlerimiz oluyor,  şehitlerimize sahip çıkacakları yerde, teröre destek verelerin yanında saf tutuyorlar. Aslan gibi yiğitler terör kurşunu ile toprağa düşüyor, ana kucağındaki çocuklar paramparça oluyor, adamların hiç umurunda bile değil. Sanki bu coğrafyada, bu topraklarda yaşamıyorlar.  Sanki terör vahşetinin yaptıklarını gölgelemek için, Hiç gereği olmayan haberler, gündemler, ön planda cirit atıyor. Onlara ayak uyduran bazı sosyal medya, müdavimleri de bu curcunaya destek veriyor. Yuh artık…  Başka söze ne hacet…  Ancak, Yaradan her şeyi görüyor. Hesap günü çetindir...

Bugün Osmanlının son mirası olan, Türkün ana yurdu durumundaki coğrafyamızdaki tüm olumlu gelişmeler, birilerini oldukça rahatsız etmektedir. O nedenle, her alanda başta döviz kurları ve ekonomik baskı olmak üzere, üzerimize çullanmaya çalışıyorlar. Ülkeme yatırım yapanları tehdit ediyorlar Kimi siyaset adamlarımız da bu yanlışa düşüyorlar.

Biliyorlar ki, Güçlü TÜRKİYE bağımsız Bosna, Bağımsız Filistin, Bağımsız Azerbaycan demektir. O nedenle TÜRK BİRLİĞİ DEVLETLERİNİN bir araya gelmesinden sonra, Döviz planını devreye sokmaları garipsenecek bir durum değildir.

EY  VATANDAŞ!
Haçlı zihniyeti tüm güçleri ile her alanda, işbirlikçilerinin desteğini alarak, ÜLKEMİZE saldırmaktadır. Henüz, 1. Dünya savaşındaki hedefleri bitmemiştir. Yani bu savaş her alanda devam etmektedir.  

Bize düşen görev, BİRLİK VE BERABERLİK İÇEİRİSİNDE dayanışma halinde olup, her alanda Ülkemizi ne pahasına olursa olsun, savunmaktır... BAŞKA ÇIKAR YOL YOKTUR...

ANADOLU MÜSLÜMAN YURDUDUR, SON KALEDİR... HAÇLILARIN KARŞISINDAKİ  EN BÜYÜK ENGELDİR...DÜŞMANI VE   İSTEMEYENİ ÇOKTUR...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Orhan ARSLAN - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mercek Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mercek Haber değil haberi geçen ajanstır.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?