Türkmen ev düzenlemesi

Muhammad Qaddo Al-Afandi - Özel Türk Basını

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Sayın Hasan Turan, Orsam Forumu'na Türkmen Cephesi'nin, bugünkü gerçekliğinin, aşağıdaki koşullarda kendisine yüklenen görevlerin, Türkmenlerin gerçekliğinin ve siyasi hareketin tam bir açıklamasını yaptı.

Irak genelinde yaklaşan seçimler, Türkmenlerin neler olduğuna dair pozisyonu, Türkiye-Irak ilişkileri ve Türkmenlerin kalkınmasına ve statüsüne katkıda bulunmadaki rolü... 

Her şeyden önce, siyasi ve parti akımlarının aralarında herhangi bir seçim sürecinden önce dağıtacağı pastayı elde etmek için Türkmen haklarının çeşitli siyasi akımlar arasındaki siyasi anlayışlardan muaf tutulması tesadüf değildir, çünkü tüm siyasi bloklar ve tüm Irak halkı Irak'ın en yüksek milli çıkarının tamamen farkındadır.Bu Türkmenlerin ilgilendiği önceliklerden biridir.Bu öncelik Türkmenlerin başlarına koydukları taç olduğu sürece tamamen güvendeler, dolayısıyla talepleri değil görüşlerine göre ihmal edildi.

Ama iyi düşünen insanlar ve Iraklı yurtseverler bu konuya dikkat etmemeli ve aralarında biraz da olumlu bir dağılım bırakmamalı ve Türkmen unsurunun Irak tarihi boyunca ve en azından doğumundan beri oynadığı ve oynadığı role dikkat etmemelidir Irak devletinin.

Burada Türkmenlerin siyasi bloklardan bekledikleri kazanımdan bahsetmeyeceğim ama Irak arenasında ulusal birliği korumanın direği olan Türkmen bileşeninin temsil ettiği sadık grubun ortaya çıkmasından Iraklılar ne fayda sağlar? Irak halkının birliği ve topraklarının ve tarihin birliği, önceki ve mevcut yönetimin her döneminde ve her aşamasında bunu ortaya koymaktadır.

Türkmen meselesine ışık tutmanın en etkili yöntemlerini sunmada geçmişte başarılı olamayan ve Türkmen davası lehine sunulan Türkmen gazetelerinden bahsetmeyeceğim ama çok önemli bir konudan bahsediyorum.

Türkmen Cephesi ve Türkmenlerin statüsünü doğrudan etkileyen iç Türkmen durumunun bozulmasına neden oldu. Genelde iki bölümden oluşan Türkmen evinin düzenlenmesine neden olan şeydir. 

Birincisi: Türkmen partilerini ve liderliklerini bir süre farklılaştıktan sonra yeniden bir araya getirmek. 

İkincisi:  Türkmen grubu millet olarak, Irak'ın birliğinin sadık ve adaletli evlatların malzemesi olarak gurur duyulacak medeni bir kimliğe sahiptir.

Elbette, Türkmenlerin birbirleriyle kaynaşmasının ve Türkmenlerin Türkmen Cephesi ve diğer tarafların liderleri etrafında toplanmasının nedeni olan ve önemli olan konuların çoğu, bir önceki dönemde tamamen ertelenmişti. Örneğin, çoğu cephe yapısında merkezlerin çalışmasında verimli, sadık unsurların yakınlaşması ve iltimasçılıktan uzaklaşma ile sınırlı değildir.

Türkmen Cephesi'nin yeni liderliği, önümüzdeki dönemde kendisine verilen görevlerin büyüklüğünün, özellikle de yakın gelecekte bu zayıf yıllardan sonra tüm Irak halkının kaderini belirleyecek kararlı seçimler yapılacağının bilincindedir. ve zulüm dönemleri, yarışta ortaya çıkan ikilemlerin hayırseverlerden büyük çaba ve dayanışma gerektirdiğinin bilincindedir, onu baypas edip Türkmen siyasi sözlüğünden silmek.

Burada, Türkmen yurdu reformunun işaretlerinin Türkmen Cephesi Başkanı Profesör Hassan Turan tarafından ve Türkmen Cephesi çadırı dışındaki Türkmen partilerinin yetkililerinin desteğiyle başladığına işaret ediyoruz. Türkmen Cephesi eski başkanı ile partilerin farklılıklarının nedenleri.

Mevcut Türkmen Cephesi liderliğinin benimsediği Türkmen Cephesi ve diğer partilerin temsil ettiği önde gelen Türkmen evinde reform yapılmasının bu göstergeleri, Türkmen halkının yeniden liderliklerinin etrafında toplanmaları için güçlü bir motivasyon olacak ve önündeki engelleri kaldıracaktır. ister ön iradenin dışındaki etkenler isterse kabul edilemez seçeneklerden olsun, önceki kabul edilemez eylemler nedeniyle yapılmış. Doğru ve başarısız (ve unutmayalım ki kim çalışırsa çalışsın, hata ve hakka tabi olup, bu yapılmış sayılmaz. Türkmen bileşeninin özlemlerinin yerine getirilmesini doğrudan ve olumsuz olarak etkileyen, yanlış olsa bile).

Burada Türkmen medyasının bir gün Türkmen halkının özlemlerini dile getiremeyeceği ve pek çok basın ve görsel medya kuruluşunun aklına Irak Türkmenlerinin aklına giremeyen çok önemli ve hassas bir konuya dikkat çekmeliyim. Tüm milliyet ve etnik kökenlerden Türkmen vatandaşları ve onlara üçüncü Türkmen unsurunun Irak olduğunu anlamalarını sağlayın.Ulusal birliğin ayakta kalması için çadırın direğidir ve Türkmenler etrafındaki miting, Irak'ın en yüksek bayrağı ve sancağıdır. Irak ulusal birliği, Irak topraklarının birliği ve kararlarının bağımsızlığının birliği.

Ayrıca medya, Türkmenlerin konumu, konumu ve özlemleri hakkında bu alfabeleri yayan alandır.Türkmen Evi'nin, Türkmen Cephesi'ne bağlı, sürekli bilinçli çalışmalar ve araştırmalar yapan ileri bir araştırma merkezine şiddetle ihtiyaç duyduğunu görüyorum. ön saflarda çalışmaya güveniyor ve aynı zamanda Türkmen kurumlarının çalışmadan benimsediği olumsuz sonuçları da azaltıyor ve bunun olduğunu anladı.

Kısacası, iki medya ve araştırma kurumunun birincisinin değerlendirilmesine ve ikincisinin kurulmasına ihtiyacı olduğunu söylüyorum, yani Irak arenasından farklı olarak değerlendirme ve tavsiye ve araştırma yapan bir departman veya araştırma merkezi olan Türkmenler bileşeni ve Türkmen cephesi.

Eminim ki Türkmen Cephesi'nin şu anki liderliği gördüklerimi görüyor ve hatta belki de ön cephede aklımda olmayan fikirleri ve özlemleri var, ancak sadece bu medya ve araştırma kurumlarında gelecekte yapılacak çalışmaların doğru yerde doğru adamın formu.

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmed EFENDİOĞLU - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mercek Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mercek Haber değil haberi geçen ajanstır.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?