EY ZULMÜ İLE BİR KUYU KAZAN! BİLESİN Kİ SEN KENDİN İÇİN TUZAK HAZIRLIYORSUN...

Sana ihanetin adını sorduğumda bana ''adı yoktur'' demiştin. Bende sana son sözümü söylüyorum unutma ''ihanetin adı yoksa affı da yoktur''

Dünya yeni bir düzene çekilmek isteniyor ve bu her gün yeni oluşum yeni olaylarla aşikar yapılıyor. Yeni dünya düzeni içerisinde Ortadoğu'nun yeniden şekillendirilmesi ne pahasına olursa olsun şer güçler tarafından yapılandırılmaya çalışılıyor.
Bu amaç asırlardır büyük Ortadoğu projesi olarak sürekli tazeliğini koruyan (BOP) meselesi az gelişmiş ülkelerin yer altı kaynaklarına göz diken sömürgeci devletlerin gizli kapılar arkasında kirli anlaşmalarla yapmak istedikleri projelerinin en büyük parçası.

Dikkat çeken diğer bir husus ise ve bana göre en önemlisi kilit taşı konumunda olan 'böl parçala ve bu bölgeye hakim ol' taktiği ve bu hakimiyet karşısında hiç bir güçlü devlet oluşumlarına da izin verilmemesi. Yani aslında amaç küçük aşiret ve örgütsel yapılarla birlikte bu bölgelerin kontrol altına alınması meselesidir.

Ortadoğu üzerinde bu oyunlar ne zamanki bozulup dış güçlerin el ayak çekmesi gerçekleşir ise o zaman işte bütün dünya huzuru bulacaktır. Ortadoğu'nun huzura ermesi ki bütün dünyanın huzur bulması demektir...

11 Eylül saldırıları bahanesi ile kendisinin destekleyip beslediği terör örgütü saldırılarının hedefi olan Amerika Birleşik Devletleri aslında Ortadoğu'yu ele geçirme planlarının başlangıcı için yıllardır üzerinde çalıştığı böl parçala taktiğinin uygulanacağı anı yakalamanın mutluluğunu her zaman yaptığı gibi milyonlarca Müslüman kanı dökerek kutlamıştır. Bunu tek başına değil asırlardır aynı günahın ortakları olan ülkelerle gerçekleştirmiştir.

İçerisinde barındırdığı kin ve nefreti taşeron örgütler vasıtasıyla bunlara verdiği lojistik destekle bir piyon gibi kullanmış ve halende kullanmaya devam etmektedir. Dikkat edilmesi gereken ise bu örgütlerin savundukları fikirler ve inanışlar farklı gözükse bile hepsinin amacı bu dış güçlere hizmet etmek ve mazlum kanı dökmektir.

Dünya sömürü imparatorluğunu yerli halkın kemikleri üzerine inşa eden Narsist bir anlayışın kendisidir. Amerika'da son zamanlarda siyahilere yönelik artan ırkçı saldırı ve cinayetler bunun tarihsel bazda ne kadar zalim bir ülke olduğunun örneğidir. Dünyaya özgürlük, demokrasiyi pazarlayan bu ülke kendi menfaati için her fitnenin senaristidir.

Asil soy kırımı Ermeniler yaptı ama dünya bunu hep görmezden geldi.Neden mi dersiniz?
Çünkü İslam düşmanlığı asırlardır hep şiddetini artırdı...

Ermeni meselesinin biraz derinlemesine bakmak gerek. Aslında olayların perde arkası 1870’li yıllara dayanıyor. Osmanlı ve Ruslar arasında süren savaşlarda Rusların galip gelmesiyle ise işler değişiyor ve Ermeni Patriği öncülüğünde Doğu’da bir Ermeni Devleti kurma hayalleri hâkim olmaya başlıyor. 19. yüzyılın sonlarına kadar genel olarak Osmanlı Devleti’ne sadık olan Ermeniler, bağımsız bir devlet kurma amacıyla 1914 yılında patlak veren Dünya Savaşı’na değin Ruslarla birlikte çalışmaya, Osmanlı Devleti’ne karşı örgütlenmeye ve hatta silahlanmaya başlıyor.

24 Nisan 1915’te, Ermenilerin Doğu vilayetlerindeki halka yapmış olduğu zulüm ve kıyımın; yani asıl soykırımın ardından Osmanlı Devleti Ermeni komitelerinin önde gelenleri için tehcir kararı çıkarıyor. Bu tehcir kararına öfkelenen Ermeniler, işgal ettikleri vilayetleri terk ederlerken arkalarında, yakılmış ve harap edilmiş köyler, ilçeler; işkenceye uğramış bedenler ve binlerce insana ait haksız yere dökülmüş kan bırakıyor…Kısacası acımadan Katliamlar yapıyor..

Hani bir söz vardır '' bizim memlekette olay bitmez'' derler ya iç işlerimizi karıştıran ve dış ve iç nifaklar def olmadığı müddetçe bunun önüne geçmek baya zaman alacaktır . Bu ihanetlerin dikkat çeken yanı ise bu olayların körükleyen ve yıllardır başımıza bela edilen terör örgütleri... Özelikle ülkemizde Türk-Kürt kardeşliğini bozabilmek için her yolun denendiğidir. Ortadoğu'nun en güçlü ve istikrarlı ülkesi olan Türkiye'de bu fitne ateşi böl parçala yok et taktiğinin hayata geçirilmeye çalışılmasıdır.

Amerika Müslümanlara karşı hep bir hazımsızlık içerisinde fitnenin ateşini körükleyen ve dünyadaki bütün kaosların baş aktörü olmaya devam edecektir...
Fakat gerçek olan bir şey ise keser döner sap döner gün gelir hesap döner...Elbet o masum insanların hesap soracağı o gün gelecektir.

Allah'a hamd olsun ki inandığım değerlerimin tamamı bana şunu gösterdi ki bu millet asırlardır her ırktan olan halkıyla kardeşçe yaşamıştır ve yine de yaşayacak. Ve 'ben' değil 'biz' olmanın vermiş olduğu beraberlik coşkusuyla bütün belaları def edecektir.

ALLAH yar ve yardımcımız olsun...
Sevgilerimle...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Abdurrahman YEŞİLDAĞ - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Mercek Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mercek Haber değil haberi geçen ajanstır.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?
Tüm anketler