EHL-İ BEYT'İN AÇILIMI NE ZAMAN OLACAK?

Devlet Yetkililerine ve Diyanet İşleri Başkanlığı'na sesleniyorum:

Ehli Beyt-in açılımı ne zaman olacak?
Ehl-i Beyt meselesi çok Önemlidir.
Ehl-i Beyt konusu ülkemizin ve islam aleminin birlik beraberliği için paha biçilmez büyük bir sorundur. Ülkemizde bütün açılımlar yapıldı, bunların hepsinde de güzellikler gördük, yanlışlıklarda gördük, işin siyasetinde değilim...

Şimdi Yetkililere Soruyorum?
Ehl-i Beyt açılımı ne zaman gerçekleşecek? 
93 yıldır kaybolan itibarımızı ve ayak altına alınan onurumuzu kim iade edecek?

Nakibül-Eşrâflık kurumu ne zaman aktif hale gelecek! 

Seyyidlerin, şeriflerin ülkemizin kurulmasına, birliğine, dirliğine, yapmış oldukları fedâkarlıkları, faydaları ve hizmetleri ne zaman hatırlanacak.

"Ülkemizde Ehl-i Beyt denilince hâlâda Alevilerle, Şiilerle anılıyoruz, anılmasına da karşıyız çünkü? Ülkemizde ki Seyyidlerin ve Şeriflerin yüzde doksan beşi ehli sünnettir."

Şunuda belirtmek istiyorum:
"Biz Daima" İslamiyetin birlik ve beraberliğinden yana olmuşuz.
"Birleştiriciyiz." Hakikat nedir onu söylüyorum...

"Ehli Beyt-i hafife almayın, Ehli Beyt ! Allah'u Teâlâ'nın emriyle ve Hz. peygamberin buyruğu ile sevilmeleri emiredilmiş mübarek insanlardır." Cenab-ı Allah'ın anayasası olan Kur'an-ı Kerim'in Şura suresi 23. Ayet ve Ahzap suresi 33. Ayetleriyle koruma altında olduğunu bilmiyen mi vardır? 

Allah'ın resulü ehli beytiyle ilgili şöyle buyurmuştur:
"Benim sevgimdem dolayı Ehl-i Beyt'imi sevmeden hiç kimse bana iman getirmiş olamaz.'' 

"Bunun üzerine Hz.Ömer R.A.'ya Rasulullah senin Ehl'i Beyt'ini sevmenin nişanesi nedir?" diye sorunca  Rasulullah (s.a.v.) eliyle Hz. Ali'ye vurarak' budur'' buyurmuştur.
İşte böylece Emir'ül-Mümin'in Hz Ali'yi sevmeye Tekit Ehl-i Beyt'in tümünü zürriyenin tamamı sevmeye, onlara sarılmaya ve onlara uymaya tekit etmek demektir.

"Ehl-i Beyt Kur'an-i bir ifadedır sünnilerin'de, Şia'nın da
Alevilerin de yeryüzündeki bütün müslümanların ve cinlerinde ortak paydalarıdır."

İslam aleminin birlik beraberliği İçin müslümanları bir araya toplayan,onları barıştıran Allah Rasulünün genetikleri taşıyan mübarek insanlar olduğunu unutmayalım.
Şimdi soruyorum size ? Ülkemizin Tepedeki yüksek din kurumu Diyanet İşleri Başkanlığı ne zaman, Cuma hutbelerinde ümmeti Muhammed'e
Ehl-i Beyt'in kim olduğunu, onlara karşı nasıl davranılacağını, faziletlerinin neler olduğunu, anlatma zamanı gelmedi mi?Cuma hutbelerinde, devamla ey Müminler?
Hazreti Peygamber Efendimizin Soyu vardır devam ediyor, bütün dünyaya yayılmışlar ülkemizde'de sayıları çoktur, aramızda da yaşıyorlar. 
Bu kutlusoy kiyamete kadar kur'an'la birlikte aramızda olacaklar,allah'ın emriyle resulullah'ın hatırı için onlara kiymet verin,nerede görürseniz tebesüm ediniz...
Bu hakikatları anlatmaları gerekmezmi dir.
Ehl-i Beyt Bizim Başımızın Tacıdır, diyecek zamanı gelmedi mi...

Devlet Erkanı Ehl-i Beyt'i Muharrem Ayında Ehl-i Sünnet'in arasında yeniden ne zaman "Hatırlayacaklar"

Muhterem kardeşlerim şunu unutmayalım ki: Devletlerin
Çöküşü Ehl-i Beyt-i küstürmekle başlamıştır.
İnşallah kırılan gönüller, ayak altına alınan onurumuzu kazanmayı başarırlar....

"Ehli Beyt kaderin asli tohumudur. 
İslam tarihi ile ilgilenen gerçek müminler Ehli Beyt'e bakar ve gerçekleri görürler."

Bu iş ilmi bir meseledir, eğer
gerçeklerin farkına varırlarsalar
Ehli Beyt'in kaderin tohumu olduğunu farkına varırlar... O zamanda hakikat doğrultusundan ne yapıp ne yapılmayacağının gerektiğini bileceklerdir. 
Farkına varmadan bu kaderin hükümlerinin tayinini işaretini muhabbetini yaşaması mümkün değildir.

"Cennab-ı hak
Ehl-i Beyt'in kimlerden meydana geldiğini, onlara karşı görevimizin neler olduğunu bilincine kavuşacağımız Bir zaman dilimini bizlere ve bütün ümmeti muhammed'de nasip ve müyesser eylesin." AMİN. 

Dr.Hüseyin ZERRAKİ
Dünya Seyyidler ve Şerifler Kültür ve Araştırma Derneği Genel Başkanı

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar DR. HÜSEYİN ZERRAKİ - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mercek Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mercek Haber değil haberi geçen ajanstır.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?