SAHİ NE OLDU BİZE?

Akıllanmayıp bu gün ile yarını ve yarınları dün zehirine hapsettim. Yarınında biteceğini unutuğum gibi ölüp hesap vereceğimide unuttum. SAHİ NE OLDU BİZE?
Toplum yapımızda çocuklara tapan, onlar ne isterse yapan; ‘Ben yaşayamadım onlar yaşasın’ anlayışına bürünen, ‘aman zamane gençleri böyle’ deyip sorunları halının altına süpüren, hiçbir şeyden hoşlanmayan, ailelerini beğenmeyen, ne yapılırsa yapılsın bir türlü mutlu olmayan, özenti içerisinde hep yanlışlara imza atan bir nesil gelmektedir. Yanlış verilen örnekler, TV dizileri gençlerimizi ahlaken bozmaktadır. SAHİ NE OLDU BİZE?

Değer vermiyoruz bir birimize. Aman giderse gitsin derken birine, bir kalbi kaybediyoruz bile bile. Oysa bir sevgi ile atan kalbin uzaklarda ki varlığı bile bize güç verir dertler denizinde.NE OLDU BİZE?Bizlere ne olduğunu, neden bu kadar rahat olduğumuzu, umursamaz olduğumuzu düşünme vaktidir.Allah için seven Allah için Düşünen insanlarımıza ne oldu?SAHİ NE OLDU BİZE?

Sözlerimizden “Allah” sözcüğünün çekilmesi, artık mümince düşünmediğimizi, hayata Müslümanca değil seküler bir mantıkla baktığımızı ele veriyor. Sözlerimizden “Allah” kelimesinin çekilmesi, bir zaman sonra hayatımızdan da bereketin kaybolmasına yol açtı. Şimdilerde mutluluğu “Allah’tan başka şeylerde” arar olduk, !SAHİ NE OLDU BİZE?
Hakkaniyete dayalı ilişkilerin dünyada huzura,ahirette ise kurtuluşa vesile olduğunu unutmayalım.Özel hayatımızda her türlü kul hakkını ihlal etmekten sakınalım.Tüyü bitmedik yetimin hakkını düşünerek,kamu görevini ağır bir emanet olarak kabul edelim.Zira ihlal edilen kamu hakkı, zayi edilen vakıf malı,aynı zamanda binlerce kul hakkı demektir. Her hayırlı işin sevabı olduğu gibi, her ihmal ve hatanın da kul vekamu hakkı doğuracağını bilerek yaşayalım..Allah için seven Allah için yaşayanlardan olmak dileğiyle.Allaha emaet olun.Selam ve dua ile

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Çiçekli - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?