"Göründüğün Gibi Olacaksın"

"Göründüğün Gibi Olacaksın"

Dövene elsiz gerek... Sövene dilsiz gerek... Sen derviş olamazsın.. Derviş gönülsüz gerek...

Elbette değişecek ve gelişeceğiz, ama bu degisim asla bizi riyakar yapmamalı. Bizi asıl olan gerçek olandan uzaklastirmamali. Ahlâkî değerlerimizi yok etmemeli. Allah'ın dini dünde aynı bugün de aynı yarında aynı olacak. Kıyamet günü hesap günü aynı şeylerden hesaba çekileceğiz.
Etrafımızda arkasından konuştuğumuz, varlığından hoşlanmadığımız ama nedense yüz yüze geldiğimizde selamlaştığımız ve hatta işi bir adım ileri götürüp, merak ediyormuşçasına “Canın bir şeye mi sıkkın? Yardım edebilir miyim?” dediğimiz kaç kişi var?Diğerlerinin bize olan davranışlarını saygımız belirler.
Kendimize nasıl davranıyorsak karşı taraftan öyle muamele görürüz.
Başkalarının bize olan tavırlarından şikayetçiysek, işe kendimize olan tavırlarımızı düzelteren başlamak gerek.İnsan kendine gerçek olmaya başladıkça, kendine dürüst olmaya başladıkça maskelerin, sahteliklerin hepsi eriyip gidiyor. Onlar eriyip gittikçe emin olun hayatı çok daha hafif, neşeli yerlerden yaşamaya başlıyor insan. Meğerse ağırlık yapan o maskelermiş insana; takmak zorunda olduğunu sandığı, takarak aslında iyi bir şey yaptığını sandığı o maskeler.
Ya olduğun gibi görüneceksin,
Yada göründüğün gibi olacaksın!
Sahte yüz takıp çıkarsan insanlığın karşısına,
Bil ki ancak ve ancak kendini kandırırsın,Pek çoğu, kendisi olmak yerine, zihninde kendine biçtiği bir rolü canlandırıyor. Bu rolü oynayarak insanları etkileyeceğini zannediyor.Aslında insanlar özünde iyidir de işte özü olan insan pek kalmadı...
Muhakkak ki Allah! her şeyin en iyi bilen ve görendir.!.Selam ve Dua İle..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Çiçekli - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?