‘YALAN MAKİNESİ’ FIRILDAK KEMAL.

Onurunu ve erdemini kaybetmiş eski Türkiye’den kalma Fırıldak Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardı ardına ortaya attığı iftiralar aslında kimseyi şaşırtmıyor. Ana muhalefet partisi CHP bir dağınıklık içinde. Eksenini kaybetmiş. Atatürk'ün kurduğu parti diye yol açıkmış, CHP bugün YAPICI DEĞİL YIKICI BİR TAVIR İÇİNDE. Millete verecek ne fikri, ne de özelliği kalmamış, savrulup duruyor. Yalan makinesi devamlı çalıştırılıyor. Suriye krizinde katil Esad'ın dostu olmaktan başlayın, tank palet fabrikasına, başörtülü milletvekiline karşı kin kusmaları, Cumhurbaşkanına giden CHP'li yalanına kadar, bir savrulma içindeler. AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Özlem Zengin TBMM'de konuşurken CHP'li Engin Özkoç "Bu hanımefendiye haddini bildirin" diye saldırması Aziz Milletin sınır uçları ile uğraşmak demektir.

29 Ekim törenlerinde İBB Başkanı İmamoğlu'nun eşi üzerinden "Cumhuriyet kadını" kampanyalarıyla, başörtüsü düşmanlığını CHP merkezli platformlar bel altı vuruşlarıyla ortalığı karıştırmışlardı. Başörtülü kadınlara düşmanlıklar değişiş örneklerle ardı ardına göze batıyordu. Nihayetinde CHP'li Özkoç, Meclis'te "had bildirme" hadsizliğiyle, bilinçaltını gösterdi. Geçmişte de Meclis'ten başörtülü vekil kovdukları o sahne canlandı gözlerimizin önünde.

Meclis sıralarından erkekli kadınlı militan -Kemalist milletvekillerinin masalara vurmaları bir fılm şeridi gibi geçti. İstanbul'da, İmamoğlu'na "bu CHP'li başka' diyerek oy veren vatandaşlarımın, neler düşündüğü aklımdan geçti. Belli ki, CHP'de zihniyet aynı! Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP'nin eksen kayması, bölücü Terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP ile sürdürdüğü AŞKLA her gün biraz daha göze batıyor. Meclis'te CHP-HDP beraberliği, sokakta beraberliği, CHP'nin ulusalcılarını çıldırtıyor. Kılıçdaroğlu'nun CHP'si var ya, HDP'nin son 'erken seçim' tezgâhlarına el altından uzatmıştır.

Aslında, Kılıçdaroğlu, "ah oratlık karışsa da, CHP önde olmadan erken seçim iklimi olursa" diye ellerini ovuşturarak beklemektedir. Suriye'de PKK uydu devletçiğini kurdurmayan, İkinci İsrail projesini paçavraya çeviren, ABD-İsrail koridorunu havaya uçuran Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın Aziz Milletin büyük çoğunluğu tarafından beğenilmesi, Kılıçdaroğlu'nu çıldırtmaktadır. Kendi yazdırdığı yalanla Turan aracılığıyla partisine operasyon çeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ipliği pazara çıktı. Algı operasyonunun kaynağı Kılıçdaroğlu çıkınca, CHP’de ortalık toz duman oldu. Sözcü Gazetesi köşe yazarı Rahmi Turan’ın ortaya attığı 'Külliye'de görüşme' iddiası..

Başkan Erdoğan, iddiasına çok sert tepki gösterdi. Erdoğan ise Kılıçdaroğlu’nu yerin dibine soktu. Görüşme iddialarını yalanlayan ve uydurma olduğunu vatandaşlara söyleyen Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na ağır ifadelerle çağrı yaptı. Eğer yiğitsen ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun? İspat ettin, ettin. Etmediğin takdirde CHP'nin genel başkanlığı bu yalancıdan kurtulsun ve çek git, ama yapamaz. Bugüne kadar ben bunu çok söyledim, denedim, yapamaz. Hepsi birbirini bulmuş.

O gazetenin köşe yazarı da bu da aynı. Bu kadar iddialı söylüyorum. Bizim hayatımıza yalan girmedi ama bunların hayatı yalan” diye konuştu. Burada anlatmak istediğim Fırıldak Kemal'in kısa bir bölümüydü buz dağının arkası anlatmakla bitmez, insanları kandırarak enpati kurmak artık yeni Türkiye'de sökmüyor ve görüyoruz ki Fırıldak Kemal'in eylemleriyle söylemleri bir birini tutmuyor. Bizi üzen, dıştaki hasımların değil, içte ülke menfaatlerini hiç eden Namı diğer adı Fırıldak Kemal adlı bir muhalefet partisi Başkanı'nın hazımsızlığı, yalan-dolan siyaseti, kin ve iftiraları...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hasan Alparslan - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?