Allahın Adıyla Aldatmak…

SELAMUNALEYKUM...

Allahın adıyla aldatmak…

Peki! Bu iş yani Allahın adını kullanarak aldatmak sadece Şeytanın işi midir yoksa Şeytanlaşmış insanlar da Allahın adını kullanarak insanları aldatıyorlar mı?

Buna cevap bulmamız gerekiyor.

Fatır Suresi 5. Ayetinde geçenleri inceleyelim.

Allah birçok ayette Ey iman edenler buyurarak hitap eder ama bu ayette Ey İnsanlar buyurarak bütün insanlığa hitap etmektedir. Yani çağrı bütün insanlığa…

Bütün insanlara Allah’ın vaadi haktır buyuruyor. Geçmişte ve günümüzde birçok insan Allah’ın vaadinin hak olduğuna ve gerçekleşeceğine inanmazlar. Bundan dolayı Rabbimiz kesin bir ifade ile “Allah’ın vaadi haktır” buyuruyor. Yani ister inanın ister inkâr edin bu vaat haktır ve gerçekleşecektir emri çok ciddiye alınması gereken bir ilahi uyarıdır.

Ayetteki ikinci ilahi uyarı “Dünya hayatı aldatıcıdır” uyarısıdır. Rabbimiz dünya hayatlarını kendi istekleri doğrultularında imar edip ilahi uyarılara uymayanların sonlarının nasıl hüsranla bittiğini bize yine Kuranda bildiriyor. Firavun ve benzeri ilahlık taslayanların insanları kendi hükümranlıkları altına alıp dünyayı yönetmeye kalkışmalarının hiçbir neticesinin olmadığını ve kendi elleri ile kendilerini tehlikeye attıklarını yine Kuranda bize beyan buyuruyor.

Ayetteki üçüncü ilahi uyarısı “Aldatıcılar Allah’ın adını kullanarak sizi aldatmasın” uyarısı en can alıcı uyarıdır.

İşte günümüzün bütün Müslümanlarının üzerinde en çok durmaları gereken “Allah’ın adının kullanılarak aldatmayı gerçekleştirenlerin aldatmasını” çok iyi etüt edip anlamak!

Allah, Kuranın Nisa Suresi 59. Ayetinde; “Allaha itaat edin, Resulüne itaat edin sizden olan Ul’ul emre de…” buyurarak Müslümanları bir emir sahibinin velayeti altında toplanmasını murat ediyor.

Ali İmran Suresi 103. Ayetinde de; “Allahın ipine sımsıkı sarılıp dağılmayın” buyurarak Müslümanların mutlak manada bir imam, bir halife etrafında toplanmalarını emretmektedir.

Müslümanlar Allahın emirlerini Kuranda beyan buyrulduğu şekilde anlayıp tatbik etmek durumundadırlar. Çünkü ilahi mesele her kişinin anlayışına bırakılmamış ve Kuran ile sabitlenmiştir.

Saltanat olmasına rağmen Hilafetin yıkılması için her türlü yola başvuran Yahudiler, Hıristiyanların desteğini alarak bugün Müslümanların dünya siyaset sisteminde temsiliyetine son vererek dünya yönetimine soyunmuştur.

Benim ecdadım zafer garantili savaşlara girmedi , Benim ecdadım zaferle değil ; seferle emrolunduğunu biliyordu..
Bizde zaferle değil, seferle emrolunduğumuzun bilinciyle sırat-ı müstakimden ayrılmadık..
Çünkü biz, İNANIYORUZ
Çünkü biz, GÜÇLÜYÜZ
Çünkü biz, HAKLIYIZ
Biz, mukaddes yükün hamallarıyız,sonunda ne rütbe beklentimiz var,ne de mal..
Şan, şöhret,makam,mevki peşinde koşanlarla aynı safta yer almadık, alamayız.
Biz kutlu bir emanetin bekçileriyiz.
Bizim safımız; emanet bekçilerinin safıdır.
Bizim safımız; haysiyet savaşçılarının safıdır.
Bizim safımız; Hz. İbrahim'in ateşine su taşıyan karıncanın safıdır.
Bizim safımız; Allaın emrettiği saftır.SELAM ve DUA İLE..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Çiçekli - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?