CİRKİN KAYYUM ALGISI!

Devlet Mardin, Diyarbakır ve Van illerimizin Belediye başkanlarını görevden uzaklaştırarak yerine o illerin valilerini kayyum olarak atadı.

Erdoğan düşmanlığında bir araya gelen "Millet İttifakı" ise, HDP'nin çağrısı ile kararı itibarsızlaştırmanın gayreti içinde. "BASİT" bir algı ile 'kayyum' kararını gayri meşru göstermeye çalışıyorlar.

Ne diyorlar?

" Seçimle gelen, seçimle gider. Halkın iradesine darbe vurulmuştur." Bu beyanlarınızla belki yandaşlarınızı kandırabilir, hoşnut edebilirsiniz ama bizleri kandıramazsınız!

Üç HDP'li belediyeye yönelik gerçekleştirilen kayyum atamasının nedenini onu eleştirenler gayet iyi bilmektedirler. Fakat her zamanki gibi, amaçları üzüm yemekten ziyade bağcıyı dövmek olduğu için bu yaygarayı koparmaktalar.

Biz yine de bilmeyenler için, HDP'li belediyelere niçin kayyum atandığını bir kez daha izah etmeye çalışalım:

- Belediye başkanları, belediyenin kaynaklarını PKK' ya aktardıkları için...

-Belediye kadrolarını militanlarla doldurdukları için... 

-Halka değil, dağ kadrosuna hizmet edip kaynakları israf ettikleri için...

Özetle görevlerini yapmadıkları için görevlerinden uzaklaştırılmıştır. Görevlerini kanuna aykırı olarak kötüye kullanmışlardır.

Bütün bunlar olurken devlet sessiz mi kalacaktı?

Elbette hayır!

Kalmadı. Kalmamalıydı da...

Asıl sorun bu rezalete sessiz kalması, müdahale etmemesi olurdu. Zira milletin malını, parasını, alın terini korumak ve yine asıl sahibinin hizmetinde kullanılıp-kullanılmadığını denetlemek devletin asli sorumluluğundadır. Devlet bu suça göz yumamaz, rıza gösteremezdi. 

Oldu olacak Devlet, PKK ile mücadeleyi de bırakıp militanları kadroya da alsın ne dersiniz?

Bakın size ne diyeceğim, bu millet aptal değildir. Suskunluğu da efendiliğindendir. Zamanı gelince, itini bağlamasınida bilir, atını yemlemesinide bilir.

Sanmayın yaptıklarınızı anlamıyor yada sezizinlemiyor. Sadece gerekeni devletine bırakıyor. Yoksa 15 Temmuz da olduğu gibi takar sırtına Türk Bayrağını...!

Kimse bu milletin sabrını sınamasın. 

Saygılarımla
Ayhan Yağız 
Mercekhaber Haber Müdürü

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar AYHAN YAĞIZ - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?