GİZLİ İSTİLA PLANI!

Bir milleti yok etmek isterseniz, askeri istilaya gerek yoktur. Ona tarihini unutturmak, dilini bozmak, dininden soğutmak ve dolaysıyla manevi değerlerini, ahlakını bozmak kâfidir.

Bir milleti millet yapan, bir arada tutan değerleri dili, dini, kültürü, tarihi, örf ve adetleridir.

Yüzyıllardır üç kıtaya aslanlar gibi hükmetmiş, tarihe yön vermiş, imparatorluklar kurup, imparatorluklar yıkmış, gittiği yerlere adalet, barış ve bayındırlık götürmüş. Asla zulmetmemiş, zalimin karşısında, mazlumun yanında olmuş, gönüllere taht kurmuş bu şanlı milleti, normal yollarla yenemeyeceklerini anlayan şer güçler, sinsi planlarını devreye sokmuşlardır.

Evet, bu yüksek karakterli, savaşçı, kendilerine boyun eğmeyen, oyunlarını bozan milleti tarih sayfasından silmeli, efendilikten çıkartıp, uşaklık yaptırmalıydılar. Planlarını ise, savaş meydanlarında değil, karanlık odalarda hazırladılar. Çünkü; Türk Milletini savaşla yenmek imkansızdı.
Bir Avam Kamarası toplantısında, İngiltere Başbakanı Glaskton, elindeki Kur’an-ı Kerim’i milletvekillerine göstererek “ Eğer bu kitabı Türklerin elinden alamazsak, ya da okunamaz hale getiremezsek Dünya’ya hakim olamayız.” diyerek işin özünü ortaya koymuştur.

İşte ülkemizde bir asrı aşkındır yapılan gizli istila planı budur. Bu şer güçler, milletimizin değerlerini erozyona uğratarak, altını oyup boşaltmışlar. Yerine kendi değerlerini yerleştirmeye çalışmışlardır. Plan tutarsa ne gerek var askeri istilaya. Asimile edilmiş millet, zaten kendilerinden farksız olacak ve amaçlarına da varmış olacaklardır.
Gelin, şimdi bu planın ne kadar uygulandığına ve gelinen noktaya bir göz atalım.

1- Dil İstilası:
Dil, yaşayan bir organizmadır, unutuldukça ya da kullanılmadıkça unutulur ve ölür. Globalleşen dünyada artık TV kanallarıyla, dizilerle internetle, teknolojiyle, milletlerin kültürleri ve dilleri evimize kadar girmektedir. Farkında olmadan dilimiz ve kültürümüz istilaya uğramaktadır. Hatta yabancı terimleri kullanmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünenler bile az değildir. Bu durum, en bariz olarak reklam tabelalarında bile kendini göstermektedir. Demek ki planın dil ayağı tutmuştur.

Bizlere düşün görev, dilimize sahip çıkmak, unutulmaya yüz tutmuş isim ve sözcükleri kullanıp canlandırmak, asla yabancı terimlere özenmemek, bunun bir dil istila planı olduğunun da farkında olmaktır.

2 Din İstilası :
Yüzde doksan dokuzu Müslüman olan ülkemizde, Müslümanlığın yaşanması gayet normal bir davranış olması gerekirken, inancını yaşayan insanlarımıza garip gözle bakılıp horlanmakta, aşağılanmakta, inaçlarını yaşamasında zorluklar çıkarılmakta, yobaz vs. denerek rencide edilmektedir. Yada yeni nesil dini bilgilerden bihaber yaşatılmakta, adeta dinsiz bir nesil yetiştirilmektedir. Böyle bir nesli aldatmak yada başka bir dine yönlendirmek misyonerler vasıtasıyla gayet rahat bir vaziyettir. Demek ki planın din ayağı da tutmuştur.

Her kim olursa olsun, ister Hıristiyan, ister Müslüman isteyen istediği gibi inancını yaşayabilmeli. İnancını yaşayan insan mutlu insandır, mutlu insanda verimli çalışır. Dolaysıyla ülkemin kalkınmasına hizmet eder. Devletimiz insanların dini vecibelerini yerine getirmeleri için her türlü imkanı sağlamalıdır.

3. Tarih İstilası:
Genç nesillere, ecdadımızın şanlı tarihi öyle bir anlatılmıştır ki, dünya yüzeyinde atalarından nefret edercesine bahseden, reddi miras yapan başka bir millet, daha dünya yüzeyine gelmemiştir. Demek ki planın tarih ayağı da tutmuştur.

Burada da yapılması gereken, ecdadımız ve yaptıkları hizmetler ile tarihimiz gerçek bir biçimde gençliğimize iyi tanıtıp sevdirmek, onların başarılarını anlatıp, ataları ile gurur duyup aynı başarıları yapacak kudretin kendi damarlarında da dolaştığını fark ettirmektir.
Unutmayalım! düşman asla uyumaz ve boş durmaz. Bizim bizden başka dostumuz olmadığını da unutmayalım. Bu cennet vatanda kardeşçe yaşamasını öğrenelim, yoksa tarih yok olmuş, asimile olmuş milletlerle doludur.

Ayhan YAĞIZ
Mercekhaber Haber Müdürü.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar AYHAN YAĞIZ - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Hidayet - Ayhan Bey, maalesef Müslüman bir milleti ilmik ilmik bozarak dejenere etmeyi başardılar. Tespitlerinize katılıyorum. Yeniden silkilenip ayağa kalkmalıyız.Elimizden alınan Kuran'ı yeniden elimize almalı, onu yaşantımızda layıkıyla yaşatmalıyız.

Yanıtla . 2Beğen 12 Mayıs 23:27
01

Mehmet Zengin - On yıllarca gizli yönetilen ‘istila’ planı Erdoğan’ın iktidara gelmesiyle alenileşti. Artık saldırılarını açıktan yapmaktalar!

Yanıtla . 4Beğen 12 Mayıs 18:36

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?