EY ÜMMET; ALLAH'IN RESULÜNÜ GERÇEKTEN SEVİYOR MUSUNUZ?

Laf lafa gelince bazı müminlere soruyoruz Hz.Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa S.A.Vİ çok seviyor musunuz Alınan cevap Evet Canımız ona feda olsun. Onu çok seviyoruz diyorsunuz.

Peki diyoruz Ona karşı olan sevginizin alametini gösterin ve Onunla alakalı ne gösterebilir siniz sorulduğu zaman yine de canımız ona feda olsun Onun yolundayız dersiniz tamam diyoruz bırakın canınızı  feda etmeyi siz bir gece ve gündüz  ona kaç dakikanızı ayırıyorsunuz

Günde bin salavat getirsen yarım saat eder günde yarım saatini harcayabiliyor musunuz bu salavat senin içindir. Hem zikirdir hem duadır hem de günahının affına sebeptir hem de dertlerinizin dermanı için bir anahtardır dünya ve ahiretiniz  için  huzur kaynağınızdır.

Yine onu seviyorsanız onun  hayatını babanızın hayatından daha iyi bilmeniz lazımdır hiç okudunuz mu Onun devamlı yaptığı dinimizde de nafile ve sünnet olduğunu bildiğimiz ibadetlerden hangilerini o yaptığı için yapıyorsunuz Yani sünnetin oruçlardan hangisi sizde var sünnet olan namazlardan hangisini sizin hayatınızda devamlı var sünnet olan yaşam tarzınızdan hangisi sizde vardır Kendini bir gözden geçir Ona karşı olan sevginizden samimi-misiniz yoksa sevgiye özenen birimisiniz

O zaman  anlayacaksınız. Kişi en çok sevdiğinin yakınlarını da sever. Kainatın Efendisi Muhammed Mustafa s.a.v.i ve onun soyu olan Seyyid ve Şerifleri kendimizden ve ailemizden fazla sevmemiz Kuran da farzdır ve  bütün  Mezheplerde de farzdır. Hz. Peygamber Efendimizin kutlu soyundandır diye bu güne kadar gidip kaç tane Seyyidin gönlünü hoş ettiniz onları kucakladınız mı onlara tebessüm ettiniz mi veya onların  sevgisini kazandınız mı Dedesi de size kıyamet günü şefaât etsin.

Sizler Büyük Selçuklu ilhanlı Memluklu Anadolu Selçuklu devlet başkanları ve Cennet Mekkân Osman gazi ve Torunları gibi seyyid ve şeriflerle dost ve ahiret kardeşi oldunuz mu Sevginizi ispatlamak için bu güne kadar  kaç tane Seyyidle dost oldunuz veya kaç tane Seyyidlerin işlerini gördünüz dertlerine  derman oldunuz mu Ey Mümin kardeşlerim  bana  kalırsa büyük lokmayı ye ama büyük laf konuşma Galiba siz Muhammed Mustafaya olan sevginizden samimi değilsiniz kocaman  yalancısınız.

Sizin ki sevgi değil sevgiye özenmektir. Bugün fanatik olarak bir takımı kafanda tuttuğun kadar onu kafanda tutsaydın belki bu zamana kadar rüyanda bir kaç defa Hz.Peygamberi görürdün Galiba sevginizde yalancısınız gerçek olsaydınız çok defa rüyanız da onunla görüşürdünüz

Benim tahminlerime  göre bunun fetvası böyledir. Çocuklarınıza  her sene doğum günü partisi yapıyorsunuz randevularını iptal ediyorsunuz pasta almayı unutmuyorsunuz kaç defa Resullahın  doğum gününe sevinip heyecanlanıp hazırlıklar yaptınız ve insanları davet ettiniz Başka ne anlatayım ki günlerce haftalarca aylarca ehlibeytin faziletini anlatsam da bitiremem. Yüce Rabbim sizleri islah etsin inşallah.

Seyyid Hüseyin Zerrâki                                                                                                                                DÜNYA SEYYİDLER VE ŞERİFLER                                                                                                DERNEĞİ GENEL BAŞKANI

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Seyyid Hüseyin Zerraki - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (530) 912 22 78
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?