TÜRKİYE EKONOMİSİNE YÖN VEREN ZEYBEKÇİ’NİN KAMPANYA SLOGANI

Kulisler hareketlenir, isimler havada uçuşur, aday adayları kendi çalışmalarını yaparlar, anketler, yoklamalar biter.

Siyasetin doğası böyledir.
Ve günü geldiğinde o isim açıklanır.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan grup toplantısında Zeybekci’nin ismini açıkladı. . Erdoğan, "İnşallah İzmir'i Nihat Bey ile birlikte alacağız" dedi.

Yerel seçimler için partilerin önem verdiği illerden İzmir’de, günlerdir adı Büyükşehir için konuşulan Denizli Belediye Başkanlığı döneminde Denizli’nin çehresini değiştiren, Türkiye’nin ekonomisine yön veren eski Ekonomi Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci, AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu

61, 62, 63 ve 65. Hükümetlerde Ekonomi Bakanı olarak görev yapan Nihat Zeybekci'nin AK Parti'nin İzmir büyükşehir belediye başkan adayı olduğu açıklandı. Bu gelişmenin ardından Nihat Zeybekci'nin kim olduğu başta İzmirliler olmak üzere pek çok kişinin merak ettiği konu oldu. İşte, geçmişte Ekonomi Bakanı olarak uzun yıllar görev alan Nihat Zeybekci'ye dair merak edilenler...

1 Ocak 1961'de Denizli Tavas Pınarlar beldesinde doğdu. Baba adı Şükrü, anne adı Fatma'dır.

Sanayici, İş Adamı; Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yaptı.

Özel sektörde üst düzey yönetici olarak çalıştı. 1994'te kendi şirketini kurdu. Denizli Platform Sözcülüğü, Denizli Sanayi Odası Meslek Grubu Üyeliği, Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği Başkanlığı, Denizli Belediye Başkanlığı, Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Kongresi Türkiye Heyeti Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği ve Başkanlığı görevlerinde bulundu.


AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının ilk sözleri oldukça iddialıydı. Nİhat Zeybekçi'den ilk açıklama:
"Bismillah. Başladık. Bütün il ve ilçe teşkilatlarımızla beraber İzmir'de bir hazırlık dönemimiz olacak. İnşaAllah biter bitmez de bütün İzmir'lilerin gönlünü razı eden ve İzmir'in geleceğini birlikte hazırlayacağımız bir süreç yaşayacağız. İzmir'e kendimizi vereceğiz. Hizmetkar belediyeciliği İzmir'e getireceğiz inşAllah."
“İzmir’i almaya değil, bizden bir şeyler vermeye geliyoruz” dedi.

Zeybekci’ye “Size sürpriz mi oldu” diye mikrofon uzatıldığında “Parti disiplinini bozmamak adına son dakikaya kadar konuşmadık” dedi.
Belli ki çalışılmış, üzerinde düşünülmüş.
Farklı sloganlar da duyacağız elbette ama bana göre Zeybekci’nin İzmir kampanyasının en güçlü mesajı bu olacak.
“Almaya değil, kendimizi vermeye geliyoruz...”

Hasan ALPARSLAN

Araştırmacı Gazeteci-Yazar

29 Kasım 2018

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hasan Alparslan - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?