Tuzla'da koltuk sevdası

Yerel seçime yaklaşık 4 ay bir süre kalmışken aday adayları netleşmeye başladı. Bazı partilerin aday adayı başvuruları devam ederken Ak Parti'de son gün katılımlar netleşti.

Tuzla'da 2 dönem belediye başkanlığını yürüten ve adaylığı devam eden şansının %90 olduğu düşünülen bu sebeple de üçüncü dönemde yine adaylığı kesin görülen Başkan Dr. Şadi Yazıcı yaptığı başarılı projelerle adını listeye yazdırmıştı.

Birlikte çalıştığı arkadaşlarının parti içinde veya gerekse meclis üyesi olarak devam edenlerin de aday adaylığı başvuruları beni şaşırttı. Nitekim Başkan Yazıcı'ya baş kaldırmış olmaları da netleşti. Peki bu başkaldırmaların nedeni yada bir deyişle müracaatlarının sebebi ne olabilir ?

Bir başka partiden aday adaylarının olması gerekli diyelim. Peki ne oldu da belediye meclis üyeleri dahil, Ak Parti'den aday adayları bu dönemde çoğaldı. Peki kapasiteleri, iş adamları olması yada mühendis, mimar yada bir başka meslek sahibi olması yeterlimi? Bence hayır. 1. derecede kapasite olmalı, 2. derecede ise tıpkı Başkan Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi halk tarafından sevilen, sayılan, onaylanan biri olmalı. Ben halktan biri olarak bu özellikleri taşıdıklarını görmüyorum ve onaylamıyorum. Belki birileri yalakalık yapıyor da diyebilir. Asla böyle biri olmadığımı bilen bilir. Baskan Yazıcı'nın yanında çok sık görülen gazetecilerden biri değilim ancak her çalışmalarının başarılı olduğunu da kastedmedim. Her insanın eksikleri olduğu kadar onun da vardır muhakkak, ancak yaptığı projelerin %80'nini ince başarı elde etmiş biri olarak görüyor ve bu yakınındakilerin de baş kaldırmış olmalarını tasvip etmiyorum. Birileri demokraside olması gerekenler diyebilir ancak aynı parti içinde hele biri başkanlığa devam etme kararı varsa bu yaklaşımlara pes diyorum.

Yine birileri şu soruyu da yöneltebilir: "İyi de 2 dönem önce Demirci'de başkan iken Yazıcı aday adayı oldu"

Evet oldu ancak genel merkezin yaptığı anket çalışması sonucu Yazıcı'nın başkanlığa aday adayı olması istenmişti.

Şimdi gelelim Ak Partiden başvuru yapan aday adaylarına... Ya genel merkezden birileri aday adayı olsun demiştir, yada kendileri Yazıcı'ya herhangi bir sebepten kırıldıkları içindir. Ben bundan başka alternatif düşünemiyorum. Oysa meclis üyesi olan arkadaşların bu davranışlarının yanlış olduğunu düşünenlerdenim.

Gelelim genel seçimlerde ittifak partisi olan MHP Tuzla İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu'na.

MHP Tuzla İlçe Başkanı iken yakından tanıdığım değer verdiğim bir dostum. Ama üzülerek ifade etmem gerekir ki, sadece Ak Parti'ye kızan Başkan Yazıcı'ya küsen ve MHP 'ye gönül verenlerin oyunu alır. Bu da en fazla zararı Ak Partiye verir.

Bu tutum ve davranışlar ise CHP'den aday olan partisinin bile meclis üyeleri aday adayları kadar tanıtmadığı ama halkın gözünde 4 adaydan biri olan Salim Gürsoy onaylanırsa ya da bir başka değişle CHP'ye oylar kayarsa o zaman iyi düşünmeleri gerekmezmi?

  • Çok dikkatli davranmak gerektiğini düşünüyor ve geçmişte olduğu gibi Maltepe, Kartal misalini vermek dahi istemiyorum. Mesele Tuzla ise, hakkımızdan en hayırlısı ne ise o olsun diyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Derviş Canbekli - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Osman Köseoğlu - Katılıyorum bazı yerlere akp bazı şeyleri hiç duymuyor kaç kez alkime yazdım bu seçimde şok olaçaksınız kendı hatalarınızdsn dolayı fakat onlar geleçek bol kepçeden inanilmaz senın vermedığini dağitacaklar akp nın tum purojelerı hızmetlerı çöpe gideçek aklima şü geliyor kale içerdenmi yikilmaya çalişiliyor israrla hataya devam bunun yanında yalana baş vuran bakanlar neden bunu yapiyor anlamiş deyılıim.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 18 Kasım 15:46


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?