Günümüzde Müslümanlık..

SELAMUNALEYKUM..

Ne güzel söylemiş. Maalesef günümüzde müslümanlık gösteriş vesilesi oldu. Insanlar, Allah'a olan borcunu, Allah ile arasında olan o en güzel zamanlarını fotoğraflayıp paylaşarak göstermeye başladı. Islamiyeti, kadını aşağılayarak, kadını etkisizlestirerek uygulamaya başladı. (Maalesef hergün bir örneğini yaşıyoruz.) Gerçek Islamiyet bu değildir diyenler, aksini ispatlayacak birşey yapmıyor. Ne kadar gösteriş, o kadar para gözüyle bakılıyor islamiyete artık. Bu, sadece ülkemizde değil, islam coğrafyasının tamamında böyle artık. Islamiyet, yüce kitabimizdan uzaklaştırılıp sahte hadisler, fikihlarla uygulanıyor. Her tarikat, her cemaat kendi dinini üstün tutup diğerini kafirlikle suçluyor. Allah bizlere" dininizi bölmeyin " dedikce bölünüyoruz. Bölününce de coğrafyamızda kan bitmiyor. Dünyada birileri müslümanlara bir rol biçiyor, müslümanlar da bu rolü çok güzel oynuyor. Müslümanı Müslümandan başka öldüren yok. Karsiginda vaadedilen para ile birileri (yine musluman) zengin oluyor, diğerleri, vaadedilen cennetteki 72 huri ile telef oluyor. 
Ayrıca insanlar, Allah'ı bırakıp tarikat şeyhlerine tapar oldular. (Bunların görüntüleri de her gün düşüyor ortaya.) Geçtiği yerlere yüz sürmek, elini eteğini öpmek, ne kadar maddi yardım yaparsa o kadar yanında kalmak, bir kere yüzünü görünce cennete gideceğini zannetmek gibi. 
Bu gerçek müslümanlık mı? Peygamberimiz kendisi için bile bunlara müsaade etmezken bu aymazlık nedir? 
Kul, kulken kimin cennete kimin cehenneme gideceğine nasıl karar verir? Kimin kalbini nasıl bilir? Bu şirk değil midir? Ve müslümanım diyenler (gerçek müslümanları tenzih ederim) nasıl bu şirk koşanlarin arkasindan gider? 
Silkinip kendimize gelmezsek en güzel dinimiz, avuclarimizin arasından kim gibi akıp gidecek.

Eskiden farklı duygu sömürüleri yapılırdı, günümüzde de din sömürüsü en üst seviyelerde sürdürülmektedir. Din sömürüsü, Gösteriş ( Riya ) üzerine kurgulanmıştır.  Gösteriş (Riya ), İslam dininin hoş görmediği ve yasakladığı bir durumdur.

Ey kapıları açan Allah’ım! Bize hayırlı kapılar aç. Ey merhametlilerin en merhametlisi! Bize helal ve temiz rızıklar ihsan eyle, rızkımızı genişlet. Rızık verenlerin en hayırlısı Sen’sin.

İlahi yâ Rabbi! Bu açılış merasiminde, ellerimizi açtık, huzuruna geldik. Kutsi hadisinde buyurdun; “Ben kulumun zannı üzereyim”. Seni Rahim, Gafur biliyoruz, Rahmet ve Gufran İsm-i Şerifinle tecelli eyle yâ Rabbi. Bizlere kötülükler yaptırtma yâ Rabbi. Bizleri dalâlette, cehâlette bırakma yâ Rabbi. Açlıktan, kıtlıktan, yoksulluktan koru, her türlü âfetlere karşı Muhafaza eyle yâ Rabbi.

İlahi yâ Rabbi! Yüce Kur’ân-ı Kerim de buyurduğun; “insanın eline ancak çalışmasının karşılığı geçer” ilahi fermanına uyarak, hayırlı hizmetlere vesile olması niyet ve temennisiyle bu açılışı yapıyoruz. Bu teşebbüs ve faaliyeti hayırlı, bereketli ve devamlı eyle yâ Rabbi.

İlahi yâ Rabbi! Müteşebbislerin ve girişim sahiplerinin niyet ve gayretlerini mübarek kıl. Bu iş yerinde çalışacak, emek sarf edecek kimseleri her türlü kaza ve beladan muhafaza eyle. Verimli ve gayretli olmalarını ihsan eyle yâ Rabbi.

İlahi yâ Rabbi! Bu iş sahiplerine ve hepimize başladığı işi tamamlamayı nasip eyle. Utandırma, utanılacak şeyler yaptırtma, hüsrana uğratma. Açılan bu iş yerinin; hayırlı faaliyet, hizmet ve kazançlara vesile olmasını ihsan eyle yâ Rabbi.

İlahi yâ Rabbi! Her türlü kötülüklerden, fesada uğramaktan, hile ve art niyetlerden, zarardan, fitnelerden, fesat, haset ve kıskançlıklardan koru. Hayırlara vesile kıl. Kolaylaştır, güçleştirme, mübarek eyle yâ Rabbi.

İlahi yâ Rabbi! Bugün burada açılışını yaptığımız iş yerini hayırlı eyle. Halis niyetle atılan bu adımları boşa çıkartma. Dünya ve âhiret mutluluğuna vesile eyle. Hayırlı iş ve kazançlar elde etmeyi, bolluk ve bereketlere ulaşmayı ihsan eyle yâ Rabbi!  Âmin. Velhamdülillehi Rabbil Alemin el-Fatiha

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Çiçekli - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mercek Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mercek Haber değil haberi geçen ajanstır.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?