BU MİLLET KANININ SON DAMLASINA KADAR TESLİM BAYRAĞINI ÇEKMEZ.

Anadolu da Türk’ten arındırılmış, Türk çağrışımı yapılmayan bir ülke yaratmak ve o ülke parça parça edilmekle başka başka isimler adı altında anılacak devletçikler oluşturmak eylemlerinin içinde olmalarıdır..

Adına Kürdistan, Büyük Ermenistan, Megalı ideadaki Yunanistan hayali ile karanlık oyunlarıyla 100 yıldır batılı ve çok uluslu güçlerin yapmaya çalıştığı..
Ülkemizin Lozan Antlaşması ile elde ettiği kazanımları yok sayma noktasındaki maksatlı hareket tarzlarından başka bir şey değildir.

Lozan Antlaşmasında; İngiliz heyet başkanı Lord Curzon’un Türk heyetine “Aylardan beri arzu ettiklerimizin hiçbirisini alamıyoruz. Sizden memnun değiliz. Siz. Neyi reddederseniz bizde cebimize koyuyoruz ve saklıyoruz..

Memleketiniz harap bir biçimde yarın gelip, kalkınmak için bizden yardım isteyeceksiniz. O zaman bu cebimize koyduklarımızdan her birini birer birer çıkarıp, size vereceğiz.”

Lord Curzon’un Lozan’da cebine atığı bir diğer sözü de şuydu; “Ben onlara (Kürtlere) alfabe verdiğim gün siz görürsünüz. Demiştir..

Demokrasi adı altında özerklik adı altında dış güçlerce servis edilen isteklerin özü.. Birlik, beraberlik ve bütünlüğümüzü ortadan kaldırmayı amaçlayan sinsi taleplerin nüvesini oluşturmaktadır...

Kimsenin karşı çıkamayacağı kavramların içi kendilerince haince doldurulup uluslar arası güçlerin talimatıyla yoğun bir beyin yıkama faaliyetine geçen hâkim unsurların medya ve basını da kullanarak servis ettiği yanıltıcı propagandası ile Kürt kökenli vatandaşlarımızın azınlıkta kalan bir kısmını da kandırabilmektedir.

Ancak nereye kadar?.. Halkımız, Milli hassasiyetler söz konusu olduğunda ve kandıran odakların yalanlarını keşfettiğinde, ihaneti keşfettiğinde… Değil kırk yalan, bin yalan da olsa bu asil millet hıyanet içinde olanlara gereken cevabı vermektedir.

Görülüyor ki... Bugünlerde alınan tedbirlerle Ulusumuza düşman, uluslar arası güçlerin işbirlikçileri ile yandaşlarının uykularını kaçırmış, korkulu rüya görmeye başlamışlar ve son kozlarını oynamak için haince eylemler yapma zemini oluşturmanın gayretiyle savrulmakta ise de belli siyasileri, karanlık odakları ve marjinal guruplar ile faiz lobisini harekete geçirmişlerdir.
.

Milletimizce; Lord Curzon’un sözünden hareketle kendisine alfabe verilenlerin bu sinsi oyunun birer parçası ve figüranı oldukları ve ağababalarının da oynanan bu oyunu ellerini ovuşturarak seyrettikleri bilinmektedir.

Biraz tarih bilgisi olanlar, ihanet içerisinde ayaklananların sonlarının ne olduğunu ve kendilerini kullananlarca nasıl sonunda terk edildiklerini anlamalı ve bilmelidir.

Bizler…Kendilerinde bu izanı göstermelerini beklemekteyiz. Yoksa olmayan bir dil (Türkçe, Arapça ve Farsça’dan müteşekkil) alfabe alınıp, Lord Curzon’u rahmetle ananlar, Zaza, Kırmançi ve Sorani Kürt dili konuşanlar yarın bunun bedelini de ödeyeceklerini ve bu Millete ihanet edenlerin Osmanlı coğrafyasının Orta doğusunda 80 yıldır yaşananlar ışığında ki gelişmeleri görmeli ve çok iyi düşünmelidirler.

Çünkü... Yaradan’ın kutsadığı bu millet.. Şehit kanlarıyla yoğrulmuş bu kutsal toprakları ve aziz yurdunu bölüp parçalamak isteyenlere hiçbir zaman fırsat vermez ve gereken cevabı da veriyor ve de ilelebet verecektir…

Bu millet kanının son damasına kadar kolay kolay teslim bayrağını çekmez.
Türkiye Cumhuriyetinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ebediyen sağlayarak Türkiye’nin çeşitli bölgelerine dıştan desteklenen ayrılma ile ya da merkez’den uzaklaşma gibi eğilimlerin önünü kesecek yeni yaklaşımların geliştirilmesiyle varlığını koruyacaktır.

Türk devleti bu aşamada birliğini ve bütünlüğünü koruduğu sürece bütün Türk dünyası, Ortadoğu ve hatta tüm dünya devletleri içinde bir cazibe merkezi oluşumunda yerini alacaktır.

İşte o zaman...

Başkalarına sömürüsü ile bıtırak batırarak zevk alan Avrupalılara yakın zaman diliminde diken battığında acı acı feryat ettikleri de görülecektir.

Ne demiş Atalarımız...

“Sizi de görürüz çöğür cuk.”
Emperyalistlerin acıyla kıvranacakları o günler yakındır… Hem de çok yakın...

Bekleyip görelim.

Saygılarımla..

10 Ekim 2018

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hasan Alparslan - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mercek Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mercek Haber değil haberi geçen ajanstır.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?