Son Dakika Haberleri

KARDEŞCE YAŞAMAK İÇİN

Milli İrade, Milli Güç, Milletin İradesinin tecellisi, Bir asırdır beklenen an, Demokrasi, Sivilleşme, Özgürlük, Türkiye'nin yeniden inşa tarihi, Türkiye'de vesayetinin son bulduğu tarih, Türkiye'nin kader anı. Seçimlerle birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçmiş bulunmaktayız. Sonuçlar ülkemiz, milletimiz, İslam Âlemi ve tüm dünya için hayırlı olsun. 2023 hedeflerinin müjdecisi olan bu sonuçlar milletimizin olduğu kadar coğrafyamızın da kaderini belirleyecektir

Şu an üzerinde huzur ve emniyet içerisinde yaşadığımız Anadolu'muzun kapıları, ilk olarak 26 Ağustos 1071 yılında, kefenini giyip askerine ölmek var bu davadan dönmek yok mesajını veren büyük cengâver Sultan Alparslan ve onun kahraman askerleri ile açılmıştır.

Açılan bu kapı, emperyalist batılı güçler tarafından, bu tarihten yaklaşık bin yıl sonra ardına kadar kapatılmak ve Türk Milletini ve bu kutsal vatan toprağını param parça etmeye çalışmaktadırlar. Fakat bu şanlı Millet yapılan bütün oyunları bozduğu gibi inşallah bu oyunu da bozacaktır.

İşte bu kutsal vatan toprağı üzerinde oynanmak istenen bütün oyunlara rağmen bu aziz millet 24 Haziran 2018’de bir kez daha eski Türkiye'nin karanlığa gömüldüğünü kendi iradesine sahip çıkarak açık ve net bir şekilde ortaya koyarak bir kez daha bütün şer odaklarına şunu söyleyecektir.

Artık karanlığa gömülen, önünüzde diz çökecek bir Türkiye” değil; Bunun tam aksine karanlıktan aydınlığa çıkan, haksızlıklara karşı çıkan, mazlumların umudu olan ve Dünya beşten büyüktür diye haykıran güçlü bir Türkiye vardır.

AK Parti’nin yönetim anlayışında halka hizmet vardır. . Siyaset milletin verdiği yetkiyi heba etme, milletin verdiği temsil yetkisini çarçur etme sanatı değildir. Üzerimizde halkımızın hakkı olduğu bilinciyle yaptığımız görevin hakkını vermeye gayret ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın R.Tayyip Erdoğan kendini halkına adamıştır. Türkiye istikrarlı bir ortamda hedeflerini hayata geçirecek, bölgesinde ve dünyada ağırlığını hissettirecektir. Yeni sistemin ülkemize güven ve istikrar getireceğine, uluslararası alanda daha güçlü bir Türkiye göreceğimize inanıyorum.

Güçlü bir Türkiye’yi aslında kimse istemiyor. Bunu iyi bilmemiz lazım. Onun için geleceğe yönelik kader çizgilerini biz beraber belirleyeceğiz. Çok gayret edeceğiz, çok çalışacağız. Bazıları tuzaklar kuruyor. Varsınlar kursunlar. Ama en büyük tuzak Allah’ındır. Onun tuzağının üstünde tuzak yoktur.

Bu bölgede güçlü Türkiye her geçen gün sesini yükseltiyor. Eskiden bizim gündemimizi belirliyorlardı, artık gündemi belirlenen bir Türkiye yok, artık gündem belirleyen bir Türkiye var. Türkiye ekonomik olarak da büyümeye devam edecek.

Kardeşçe yaşamak için, Tek vatan için, Tek Bayrak için, Tek Devlet için, Tek Millet için, Bir olmak, İri olmak, diri olmak ve hep beraber büyük Türkiye için, Yeni bir Türkiye için TOPRAĞA DÜŞEN Şehitlerimiz bizim kutup yıldızlarımızdır. Şehitlerimiz bizim iftihar kaynağımız olduğu kadar, istikbalimizi de aydınlatan fenerlerimizdir. Biz şehitlerimizin fedakârlıkları sayesinde bu topraklarda istiklal içinde yaşıyoruz. Onların hürmetiyle, onların himmetiyle huzur ve refah içinde geleceğe ilerliyoruz. Allah’ın izniyle de o şehitlere hiçbir zaman mahcup olmayacak, ruhlarını incitecek hiçbir girişimin ardında bulunmayacağız.

Ekonomi dünyası olarak yeni yönetim sisteminden öncelikli beklentilerimiz, istikrarın korunması ve güvenliğe önem verilerek ekonominin ana gündem maddesi olmasıdır. Tarım ve tarımsal ticaretin sürdürülebilir bir hale gelmesi için; altyapı yatırımları ve yapısal iyileştirmelerin hızlandırılması öncelikliler arasına alınmalıdır.

İş dünyamızda heyecan yaratacak reformların hayata geçirilmesini ve sürdürülebilir büyümenin her alanda desteklenmesini bekliyoruz. Önümüzde çok iyi değerlendirmemiz gereken istikrarlı bir dönem olacak. Bu dönem ekonomik, sosyal ve uluslararası alanda atılım yapmanın, kendi gücümüzü bilmemizin ve hissettirmemizin dönemi olacaktır. Zaman gelecek için projeler üretmek ve geleceği tartışmanın zamanıdır. Ekonomi dünyası olarak geçmişte olduğu gibi gelecekte de hakkıyla, azimle, şevkle çalışarak istikrarla yeni bir sıçrama dönemini başlatacağız. Allah’ın izniyle bundan sonraki ilk hedefimiz 2023’tür.

Saygılarımla
Halil PEKDEMİR

30 Haziran 2018.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Halil Pekdemir - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket SİZCE TÜRKİYE "BEKA" SORUNU YAŞIYOR MU?