Son Dakika Haberleri

YÜREK AY GİBİDİR, VAKTİ GELİNCE TUTULUR…

Bu söz o kadar manalı ve o kadar azizdir ki anlayanlar için başka izaha gerek kalmaz. İnsan beni ademdir ve beşerdir. Yüce Allah'ın insanlara verdiği bu beşeriyet öyle bir halden hala girer ki, insanın kalbinin güzelliği, kişi kendisindeki bu farklılığın haberdarı olmasa bile dışarıdan kendisi ile görüşen kişilerin bunu fark etmeleri o kadarda zor değildir.

İnsanın sevgi,nefret ve davranışlarına şekil veren organlarından en önemlilerinden biriside yürektir.Yürek gözün gördüğünün süzgecidir!

Kime yakın duracağının ve kimi seveceğinin rehberi olur ve akla hükmeder! Yani tabiri caizse eskiden çok duyardık bazıları derdi ki, ‘’benim kalbim çok temiz. ‘’ Bende bunu duyunca güler geçerdim ve derdim ki belli ki bu arkadaşın kalbi deterjanla yıkanmış olmalı ki, o kadar temizliğinden emin konuşuyor.Halbuki kalbim temiz demekten önce kalbinin sesi ve bu sesin sevgiyle anılacak anlara şahitlik etmesi olsa gerek .
Bazen başka pencerelerden olaylara farklı bakış açısı ile bakmayı başarabilmeliyiz.

Beşeri güzellik insana güven verir. İnsan gerek davranış,gerekse hal ve hareketlerinin yanında halka, halkın lisanı ile hitabeti çok önemlidir.
24 Haziran seçimleri asrın seçimi olarak değerlendirilmektedir. Çok şükür genel seçimleri kazasız belasız atlattık. Halk her zamanki gibi aklının fikrinin ve bana göre en belirgini olan ise yüreğinin sesine kulak vererek liderini seçti.

Özellikle toplumlara mal olan siyasi aktörlerin söylemlerinin samimi ve gerçekçi olmaları, halka dönük projeleri ile seçmenlerine seslenmeleri başarıda en büyük etkendir.

Halk arasında itibarlarının artması ya da düşmesi bu özelliklerle doğru orantılıdır. Zaten son 16 yıldır seçimlerde halk, siyasi liderlerin söylem ve eylemlerinin paralellik arz etmesine, güven vermesine bakarak liderini ve temsil ettiği partiyi seçmektedir.

Halk AK Parti ve Cumhur ittifakına şartız devam dedi…
Recep Tayyip Erdoğan sevgisi yine zirve yaptı.Halk bu sevgiyi sandıklardaki oylarıyla ortaya koydu…
Reis-i Cumhurun balkon konuşmasındaki ana tema, kazananın 81 Milyon vatandaşın ve demokrasinin olduğunu söylemesi daha güçlü ve her ferdi ile barışık bir Türkiye’nin işaretiydi.

Dikkat çeken bir cümle ise Ak Partinin almış olduğu oy oranı ile seçmenin partiye vermek istediği mesajın alındığının altını çizdi.

Yani sözün kısası ‘’YÜREK AY GİBİDİR VAKTİ GELİNCE TUTULUR ‘’ sözünden yola çıkarak, halk artık neyi nerde ve kiminle nereye kadar devam edeceğini bilecek bilgi ve kabiliyete sahip olduğudur.

Hiç kimse halka koyun muamelesi yapmasın.16 Yıldır yapılanlar ortadadır. Ufak hatalar tabi ki eleştirilebilir ama tamamen haksız eleştiri hiç kimse tarafından kabul edilecek bir durum değildir.

Zaten partilere verilen mesajlar sandıklardan çıkan oylarla anlaşılır bir durum olduğunu anlamayacak siyasetçiler sadece kendisini kandırmış olur. Bir seçim daha bitti. Şimdi şahlanma zamanı, tek vücut olma zamanıdır.

Haydi Türkiye’m daha güzel kardeşlik, birlik ve beraberlikler içerisinde kenetlen. Mazlumun umudu, zalimin korkulu rüyası olmaya devam edelim.
Sen, ben, o yok! Biz varız..

Allah her daim muvaffak eylesin. Kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimiz daim olsun.

27/06/ 2018
ABDURRAHMAN YEŞİLDAĞ
SİYASETÇİ – YAZAR

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Abdurrahman Yeşildağ - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket SİZCE TÜRKİYE "BEKA" SORUNU YAŞIYOR MU?