KUTUPLAŞMA...!

“Kutuplaşma son bulmazsa Türkiye yönetilemez hale gelecek” Böyle demişti İngiliz Financial Times gazetesi…(Ekim 2015) Türkiye’de özellikle referandum süreciyle sık sık dile getirilen “kutuplaşma tehlikesi” karanlık bir senaryonun devreye sokulması çabalarına yönelik yapay bir sorundur. Bunun belli bir amaca matuf olmadığını kimse iddia etmesin. Bu tamamen sureti haktan görünüp, mevcut siyaseti "itibarsızlaştırma" girişimidir..

"Cumhurbaşkanı, iktidar söz ve davranışlarıyla kutuplaştırıyor" diyenlere bir bakıyoruz. En olmadık yalan ve iftiralarla ve hatta yaptıkları galiz küfürlerle demediklerini bırakmıyorlar.

Yıllarca, olası bir laik-antilaik, alevi-sünni, Türk-Kürt kutuplaşması üzerinden pozisyon devşirmek isteyenlerin, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden yapay bir kutuplaşma üretme çabaları" aynı kirli senaryonun farklı bir versiyonudur.

Bunun bir benzeri geçtiğimiz yıl referandum sürecinde de yoğun olarak yaşanmıştı. Dış güdümlü senaryonun içerideki gayr-i Millî çığırtkanları, “referandum kutuplaşmaya yol açıyor” söylemleriyle, hangi şer odaklarının, hangi müstevlilerin değirmenine su taşıdıklarını bilemeyecek kadar hırslarına mahkûm olmuşlardı.

Şimdi yine aynı söylemler. Evet kutuplaşma varsa, burada iki kutuptan bahsedebiliriz. Birincisi; coğrafyamızın küresel emperyalist güçlerce yeniden şekillendirilmeye çalışıldığı günümüzde, aldığı kararlı tavırla tüm mülevves planları boşa çıkaran, mazlumların yegane umudu, güçlenen Türkiye'nin mimarı Recep Tayyip Erdoğan ve ona destek verenler, Diğeri ise; Erdoğan karşısında beş benzemez olarak bir araya gelip, “ne olursa olsun yeter ki Erdoğan gitsin” diyerek, Türkiye'nin tarihinde yakaladığı bu en önemli fırsatı ıskalamasına sebep olacağı gibi, bu sayede (bilinçli ya da bilinçsiz, dolaylı ya da dolaysız), egemen güçlerin bölgedeki kirli hesaplarına hizmet edenlerdir.

Kutuplaşma varsa işte budur.Böyle kutuplaşmada; EVET ben sonuna kadar TARAFIM arkadaş...

Elhamdülillah..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Kamil Tabak - Mesaj GönderYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?