YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ 13.DÖNEM GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

YTÜ Mezunlar Derneği 13. Olağan Seçimli Genel Kurulu 13 Temmuz 2021 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezinde üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Genel Kurul Toplantısı, YTÜ Mezunlar Derneği 12.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Ece’nin açılış konuşması, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşundan sonra başkanlığını Sn. Mehmet Sadri Eyüboğlu’nun yaptığı, Vedat Alkaya ve Ayça Sansar’ın da heyet üyeleri olarak görev aldığı Divan Heyeti’nin seçilmesiyle başladı.

Protokol konuşmalarında YTÜMED Kurucu Başkanı Yaşar Büyükçetin, 1995’de YTÜMED’in kuruluş anısını ve Davutpaşa Kampüsünün YTÜ’ye kazandırılması sırasında derneğin aldığı rolü anlattı. Yıldız mezunlarının çoğunluğunun girişimci olduğunu, endüstride küçük-orta boy işletmelerin Kobilerin %80’nin Yıldızlı olduğunu, sonuç olarak Yıldızlıların Türkiye’nin endüstriyel kalkınmasında sessiz ama çok güçlü bir unsur olduğunu paylaştı. Bu sesin artması için mezunların STK’lar aracılığı ile bir araya gelmesi gerektiği bu görevin YTÜMED’de olduğu ve herkesin YTÜMED sahip çıkması dileğini paylaşarak yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Fatih Ece’ye ve ekibine teşekkür etti.

Protokol konuşmalarının ardından YTÜ Mezunu;

Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz,

Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker,

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel,

İyi Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu,

İyi Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'dan gelen YTÜMED Genel Kurulu ile ilgili tebrik telgrafları okundu.

Yönetim Kurulu Üyesi İnci Alkaya tarafından 2019-2021 dönemine ait Faaliyet Raporu eşliğinde Yönetim Kurulu’nun 2 yıl boyunca gerçekleştirmiş olduğu projeler ve etkinlikleri sunuldu. Bu süreçte 156 öğrenciye burs, bilgisayar ve ayni yardımlar yapıldığı, 11.000 kişiye ulaşarak Twitter da en fazla takipçisi olan Mezun Derneği olduğu, eğitimler, hafta sonu kahvaltıları ve TCDD Turistik Doğu Ekspresi turu vb. sosyal etkinlikler düzenlediği, Pandemi sürecinde 65 yaş üstü tüm dernek üyeleri aranarak ihtiyacı olan mezunlara destek olunduğu, Macaristan Budapeşte Teknik Üniversitesi ile Yıldız Teknik Üniversitesi arasında iş birliği ve kardeş üniversite anlaşması için protokol sürecinin organize edildiği, Bitlis Narlıdere’deki yatılı bölge okulunda laboratuvar kurulduğu, YTÜ Mezunlar Derneği Öğrenci Kulübü kurulması için çalışmalar yapıldığı, vb. altmış iki adet faaliyet hakkında bilgi verildi. Sonrasında Mali Tablolar ve Denetim Raporları hakkında sunum yapılarak ibra edildi.

12.Dönem Yönetim ve Denetim Kurulu’nun ibrasından sonra Yönetim Kurulu’nun sunduğu YTÜ Mezunlar Derneği 2021-2023 Dönemi Bütçesi kabul edildi.


Genel kurulda teklif edilen tüzük değişiklik maddeleri sonrasında;
a) Yönetim Kurulu yedek üye sayısı 7’den 11’e çıkarıldı,
b) Yönetim Kurulu görev süresi 2 yıldan 3 yıla çıkarıldı,
c) Üyelik türleri arasına Gönüllü ve Kurumsal üyelik statüleri eklendi,
d) Asil üye ve Kurumsal Üye aidatları (Genel Kurul’un belirlemiş olduğu alt ve üst sınırlar içerisinde Yönetim Kurulunda tespit edilir) şeklinde revize edildi.

Üyelik aidatları ile ilgili olarak da asil üye yıllık aidatlarının 150 TL ile 250 TL aralığında, kurumsal üye aidatlarının ise asil üye aidatının 10 katı ile 50 katı aralığında kabul edilmesi ve aidat rakamının belirlenmesi yetkisinin bu aralık içinde kalması kaydıyla Yönetim Kuruluna verilmesi teklif edilmiş ve oy birliği ile kabul edilmiştir.
YTÜ Mezunlar Derneği 13. Dönem için mevcut başkan Fatih Ece’nin olduğu tek liste ile seçime gidildi ve açık olarak yapılan oylamada oy birliği ile tekrar başkan seçildi.


YTÜ Mezunlar Derneği 13.Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri
Fatih ECE; YTÜ Mezunlar Derneğinin geçmişin birikim ve tecrübesi ile bugünün ve geleceğin gereksinim duyduğu ihtiyaçları belirleyerek, Yıldızlılar için tek vücut olarak hareket etme misyonunu güçlendirme yolunda var gücüyle çalışacağını söyleyerek, genel kurul üyelerine duydukları güvenden ve verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini iletti.

YTÜ Mezunlar Derneği, eski dernek başkanlarından Behçet Murat Türen, Sadri Eyüboğlu ve  Engin Özkan ile İBB İstanbul Enerji Genel Müdürü Yüksel Yalçın, Yönetim Kurulu’na geçmiş dönemde yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ve yeni yönetimle ilgili temenni konuşmalarının ardından dernek üyelerinin dilek ve önerileri dinlendi.

Genel kurul Fatih Ece’nin 12.Dönem Yönetim Kurulu üyelerine takdim ettiği plaket töreni ile sona erdi.

Genel kurula; YTÜ Genel Sekreteri Ahmet Karahan, YTÜ Rektör Danışmanı Dr. Kaan Ünlügençoğlu, Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, Prof. Dr. Özer Çınar, Dr. Sinan Yardım gibi birçok isim katılım sağlarken Esenler Belediye Başkan Yrd. Nihat Karataş, Fatih Belediye Başkan Yrd. Sami Er, Öztiryakiler Mutfak YK. Başkanı Tahsin Öztiryaki, Harita Ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi gibi birçok Yıldızlı yönetici, bürokrat ve STK dan telefon ve telgraf gelirken Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Boğaziçi Mezunlar Derneği (BÜMED) Başkanı Önder Şahin de çelenk gönderdiler.

YTÜ MEZUNLAR DERNEĞİ 13. DÖNEM (2021-2024)
Yönetim Kurulu Asil Üyeler
Sıra No AD SOYAD MESLEĞİ
1 Fatih ECE İş İnsanı - İnşaat Y. Mühendisi
2 Mehdi ÖZTÜRK İş İnsanı - İnşaat Y. Mühendisi
3 Cüneyt YİĞİT Bağcılar Belediyesi - İnş. Y. Müh.
4 Doç. Dr. Taylan ÖCALAN YTÜ Öğretim Üyesi - Harita Mühendisi
5 Mehmet Taha PINAR İş İnsanı - Elektrik Mühendisi
6 Osman ŞAHBAZ Macaristan Fahri Konsolosu - Makine Müh.
7 Abdulkadir SARI YTÜ Teknopark Şube Müdürü - Gemi İnş. Müh.
8 Dr. Kaan ÜNLÜGENÇOĞLU YTÜ Öğretim Üyesi - Gemi İnş. Müh.
9 Emre TONKUŞ İş İnsanı - Makine Mühendisi
10 Mahmut ÇELİK Akasya Yapı A.Ş. Genel Müdürü - Makine Mühendisi
11 Çağlar KARAMANLI İş İnsanı - İnşaat Mühendisi
12 Dr. Hande ALADAĞ YTÜ Öğretim Üyesi - Mimar
13 Gülnur Gizem TALAY Proje Yöneticisi - İstatistik
Yönetim Kurulu Yedek Üyeler
1 Metin AKBAŞ TCDD Genel Müdür Yardımcısı - Elektrik Müh.
2 Yüksel YALÇIN İBB İstanbul Enerji Genel Müdür - Endüstri Müh.
3 Kemal KILIÇ İş İnsanı - Mimar
4 Ali KAYA Gebze Belediye Bşk. Yrd. - İnşaat Mühendisi
5 Prof. Dr. Fuat ALARÇİN YTÜ Öğretim Üyesi - Gemi İnş. Müh.
6 İnci ALKAYA İş İnsanı - Mimar
7 Erkan YAYLACI İhlas Holding - Siber Güvenlik ve BT Direktörü
8 Pelin DÜŞTEGÖR İş İnsanı - Mimar
9 Betül KENDİRCİ Uğur Koleji Müdür Yrd. - Psikoloji
10 Abdullah Musab ARI Kion Bilgisayar Bilişim - Fizik
11 Suat BARAN İş İnsanı - Elektrik Mühendisi
Denetleme Kurulu Asil Üyeler
1 Prof. Dr. Yaşar AVŞAR YTÜ Öğretim Üyesi - Çevre Mühendisi
2 Ramazan ÇETİNKAYA İş İnsanı - İnşaat Mühendisi
3 Dr. Mustafa BOZYİĞİT YTÜ Yapı İşleri
Onur Kurulu Asil Üyeler
1 Engin ÖZKAN İş İnsanı - Makine Mühendisi
2 Aydın DENİZLİ İş İnsanı - İnşaat Mühendisi
3 M. Sadri EYÜBOĞLU Çakırlar Madencilik / GM - İnş. Müh.
Onur Kurulu Yedek Üyeler
1 Nihat KARATAŞ Esenler Belediye Bşk. Yrd.
2 Sami ER Fatih Belediye Bşk. Yrd.
3 Yakup GÜLER EÜAŞ YK. Üyesi - Makine Mühendisi

23 Tem 2021 - 21:36 - Eğitim
Yorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Mercek Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mercek Haber değil haberi geçen ajanstır.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (544) 375 03 30
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?