Gümüşhaneliler Derneği 102. Kuruluş Yıldönümünde Çayırova'da coştu

Pendik-Tuzla Gümüşhaneliler Derneği tarafından Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yılı dolayısıyla Çayırova Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde bir program düzenlendi.

Pendik-Tuzla Gümüşhaneliler Derneği tarafından Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yılı dolayısıyla22 Şubat Cumartesi günü Çayırova Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde program düzenlendi.

Düzenlenen programda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından, Mehteran Grubunun gösterisi ile vatandaşlar coştu.

Programa Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin ÇİFTÇİ, İstanbul GÜDEF Başkanı Vahit Olgun, İstanbul GÜDEF Gümüşhane Temsilcisi Salim Koca, GÜDEF Genel Sekreteri Tahir Soylu, Bursa Gümüşhaneliler Birlik ve Beraberlik Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Yıldız, Kocaeli GÜDEF Başkan Yrd. Adem Bayraktar ve Başkan Vekili Servet Yalçın, Gebze Teknik Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Orhan Şahin, Gebze Teknik Üniversitesi Müdürü Abidin Aytemur, Ak Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Mahmut Çelik, Çayırova Belediye Başkan Yrd. Salih Palaz ve Kenan Tuzcuoğlu, Pendik Ak Parti İlçe Başkan Yrd. Mehmet KARAHAN, Tuzla Eski Belediye Başkan Yar. Muzaffer Aytemuz, Pendik Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt, Pendik Yeniden Refah Partisi Halkla İlişkiler Başkanı Hasan Özsoy, Çayırova MHP İlçe Başkanı Yunus Emre Düzbatan, Çayırova MHP Meclis Üyeleri Murat DİNÇ ve Davut AKSAY, Çayırova Yeniden Refah Partisi İlçe Başkan Yar. Şamil Ayyıldız, Çayırova Büyük Birlik Partisi İlçe Başkan Yrd. Necmettin Ayyıldız, Bursa Gümüşhaneliler Birlik ve Beraberlik Dayanışma Derneği Başkan Yrd. Mustafa Çetinkaya, Bursa Torul - Kürtün Derneği Başkanı Mustafa Demirci, Bursa Gümüşhane Torul Demirkapı Köyü ve Çevre Köyler Yar. ve Day. Derneği Başkanı Turan Cebeci, Ataşehir Gümüşhaneliler Dernek Başkan Yrd. Namık Yılmaz, GÜDEF Kadın Kolları Başkanı Melek Çubukçu, Pendik Kaynarca Esnaf Sanatkarlar Derneği Başkanı Gökhan AYGÜN, Şiran Ozanca Köyü Dernek Başkanı Selahattin USLU, Pendik Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Mahmut Polat, Çayırova Özgürlük Mah. Muhtarı Tamer KAYA, Tuzla Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Turan ALEMİN, Darıca Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Durmuş Bayrak, Kürtün Çayırçukur Şendere Dernek Başkan Yrd. Galip KOŞ, Avukat Süleyman Aydın, Şekerpınar ERKOP Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Ahmet Bayraktar, Tohum Sertifikasyon Test Merkezi Müdürü Ünal Karazabağ, Pendik Kelkit Öbektaş Beldesi Dernek Başkanı Hacı Kaya, Gebze TÜRKAV Şube Başkanı Ozan Özocak, Pendik Tuzla Gümüşhaneliler Derneği Kurucu Başkanı Hayrettin ŞAHİN, Çayırova Ak Parti İlçe Başkanı Ekrem Karahan, Çayırova Belediye Başkan Yar. Salih Palaz, Çayırova Belediye Başkan Yrd. Kenan Tuzcuoğlu, Çayırova Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Aydın Turan, Erzurumlular Dernek Başkanı Behçet Günay, Ordulular Dernek Başkanı Ramazan Demir, Ağrılılar Dernek Başkanı Vezir Yıldız, Sinoplular Dernek Başkanı Muammer Aydın, Kastamonulular Dernek Başkanı Erdal Önemli, Erzurumlular Derneği Spor Kulübü Ahmet Akçay, Kocaeli Artvinliler Federasyon Başkanı Ayhan Yılmaz ve Çayırova Belediye meclis üyeleri, Yönetim kurulu üyeleri, dernek başkanları ve çok sayıda Gümüşhaneliler katıldı. 

Açılış konuşması yapan Dernek başkanı Fatih Öztürk; “Yeni ve genç bir yönetim olarak çalışmalarımıza başladık. Derneğimiz Pendik’te Kurulu olmasına rağmen, üyelerimiz Kartal ile Gebze arasında dağılım göstermektedir. Bu senede Çayırova ve Darıca’da bulunan üyelerimizin talebi üzerine sn. Belediye başkanımızın da katkılarıyla burada gerçekleştiriyoruz. Biz bilincini oluşturmak, bu vatanı bizlere hediye eden atalarımızı yad etmek, gençlerimize memleket sevdası aşılamak üzere böyle bir program icra ediyoruz. Başta Belediye Başkanımız Bünyamin Çiftçi’ye Federasyon başkanımız Vahit Olgun’a ve siz katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi. 

Programda konuşma yapan Federasyon başkanı Vahit Olgun ise “Gümüşhane’mizin Düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıl dönümü münasebetiyle yapılan bu programı düzenledikleri için Pendik-Tuzla Derneğimizin başkan ve yönetimini tebrik ediyorum. Bu vesileyle Bu ülkeyi bizlere hediye eden ve rahmeti rahmana ulaşan tüm geçmişlerimizi hayır ve minnetle yad ediyorum. Çayırova’da hemşerilerimize hizmet eden ve her daim yanlarında olan belediye başkanı Bünyamin Çiftçi’nin şahsında tüm ekibini tebrik ediyorum. Tüm katılımcı hemşerilerimi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum” dedi. 

Bir konuşma yapan Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi ise “Pendik derneğimizin kurtuluş ile ilgili bir programı ilçemizde yapmasından dolayı teşekkür ediyorum. Bizler siz değerli hemşerilerime hizmet için buralardayız. Belediye olarak kurduğumuz ve hazırlıklarına devam eden Folklör ve Halk Müziği korosu Çayırova ’da bulunan hemşeri gruplarının yöresel türkü ve oyunlarını oynayacak hale gelecek ve bu tür programlarda görev alacaklardır. Ekibimle birlikte her zaman hizmetinizde olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Programı icra eden, Dernek başkanımız ve ekibini kutluyorum” Dedi.

Diğer konuşmaların ardından yöresel sanatçıların konserleriyle program gece geç saatlere kadar devam etti. 

 

24 Şubat 2020 - Kültür-SanatYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?