Gençlik İçin Değer Platformu Kuruldu

Türkiye’nin En Genç Sivil Toplum Kuruluşu Başkanlığı’nı yürüten Emir Mert Abi, Gençlik İçin Değer Platformu’nu kurdu.

Türkiye’nin En Genç Sivil Toplum Kuruluşu Başkanlığı’nı yürüten Emir Mert Abi, Gençlik İçin Değer Platformu’nu kurdu.

Platformun kuruluş amacının gençlerin ülkeye faydalı bireyler olmasını sağlamak ve gerçekleştirilecek faaliyetlerle topluma katkıda bulunulacak projeler için biraraya gelmek olduğunu belirten Başkan Emir Mert Abi, yaptığı açıklamada Gençlik İçin Değer Platformu’nun faaliyetlerini açıkladı.

Başkan Mert Abi, ''Gençlik İçin Değer Platformu’nun en önemli ve birincil faaliyetleri; fikir, ruh, ahlak ve iman davasını, geçmişle gelecek nesiller arasında köprü vazifesi kurarak canlı tutmayı hedefliyor ve üniversitelerde veya farklı platformlarda faaliyette bulunan ülkemizin geleceği gençlerini bir araya getiriyoruz. Yenilikçi, eleştirel düşünme yeteneğine sahip, araştıran gençlerin yetişmesine katkı sağlayarak, gerçekleştirilecek toplantılarda gençler ile ülkemizin gelişmesine değer katan isimleri bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Bu platform aracılığı ile ve gençlerimizin desteğiyle birlikte hayrın ve bereketin lobisini oluşturacağız.'' dedi.


Emir Mert Abi Kimdir ? 

Kırım Bahçesaray’ın Kiracı köyünden 93 Harbi sonrası göç etmiş bir ailenin ferdi olan Emir Mert Abi dedesi Şükrü Abi ve babası Nedim Abi’nin doğup büyüdüğü İstanbul Fatih’te 2000 yılında dünyaya geldi. Gençlik çalışmalarını orta öğrenimi sırasında başladı. Eyüp Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi okuduğu dönemde bu çalışma ve faaliyetlerini sürdürdü. Bu çalışmalarla birlikte gençlere faydalı bilgilerin verilmesi, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, bilgili, iyi bir insan, iyi bir vatandaş, iyi bir müslüman olma bilincine sahip ve birikimli genç olma amacına yönelik çalışmalar yapma hedefine yöneldi. Suya atılan taşın oluşturduğu halkalar benzeri çalışmalar, güzel sonuçlar vermeye başladı ve salonlara sığmayan bu etkinlikler önce “Öze Dönüş Buluşmaları” adı altında bir dizi organizasyona konu olurken bir süre sonra daha organize ve koordine bir mahiyette konferans salonları toplantılarına dönüşerek bu dönüş kendisini “Gençlik İçin Değer Platformu olarak adlandırılmıştır. Başkan Emir Mert Abi Cumhurbaşkanımız’ın liderliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları” toplantılarına ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki davetlere katılım sağlamaktadır. Gençlik İçin Değer Platformu’nun Kuruculuğu’nu ve Başkanlığı’nı sürdüren Emir Mert Abi üniversite öğrenimini devam etmektedir.

15 Şubat 2020 - Kültür-SanatYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?