Geleneksel tirit gününün 6.’sı büyük coşkuyla düzenlendi

İstanbul’da yaşayan Şanlıurfalıları bir araya getiren tirit günü bu yıl da büyük coşkuyla düzenlendi.

Haber-Fotoğraf: İbrahim Aktürk

Şanlıurfa Dayanışma Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘tirit günü’nün  6.’sı Zeytinburnu’ndaki İBB Çırpıcı Sosyal Tesisi’nde büyük katılımla gerçekleşti. Türkiye çapında bilinen et firmalarından Beşler’in sponsorluğunda düzenlenen etkinliğe, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, AK Parti Eski Milletvekili Mehmet Akyürek, Urfalı sanatçı Mahmut Tuncer, siyasiler, işadamları, Şanlıurfalılar bürokratlar ile akedemisyenler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kanaat önderleri ve çok sayıda Şanlıurfalı katıldı.

Nebati: “Şanlıurfa, ülkenin en önemli potansiyeline sahip illerden biridir”
Programda söz alan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, etkinlikte katkısı olanlara teşekkür etti. Tirit günü etkinliğinin, Şanlıurfalıların bir araya gelmesinde vesilesi olduğunu aktaran Nebati, peygamberler şehrinin önemine dikkat çekti. Şanlıurfa’nın, birçok anlamda önemli şehirlerden biri olduğunu dile getiren Nebati, “Şanlıurfalıların yaklaşık 2 buçuk milyon nüfusu mevcut. Tarım, genç nüfus, coğrafi bakımından bulunduğu bölge olarak, tarihi, turizm, kültür ve dini inançların merkezi bir şehir. Ülkenin en önemli potansiyeline sahip illerden biridir” dedi.

Nureddin Nebati, Şanlıurfalı hemşerilerine birlik ve beraberlik olma çağrısında bulunarak, “Urfalı olmanın bilinciyle birlikte hareket edelim. Birlikten güç doğar. Urfalı işadamlarına sesleniyorum, sizde olan şu girişimcilik ruhuyla Urfa’ya yatırım yapın” ifadelerini kullandı.

Beyazgül: “Hepimizin ortak paydası Şanlıurfadır”
Etkinlikte söz alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise, Urfa’nın her anlamda geliştiğini ve gelişmeye devam ettiğini aktardı. Beyazgül, şöyle konuştu: “Hepimizin ortak paydası Şanlıurfadır. İnsanlığın Şanlıurfa’dan öğreneceği çok şey var. Şanlıurfa bir değerler şehridir. Göbeklitepe, Harran, Şanlıurfa Kalesi, Balıklıgöl gibi birçok tarihi yerler bunlardan bir kaçıdır.”

Kayacan: “Birbirimize destek olmayı alışkanlık haline getirelim”
Şanlıurfa Dayanışma Derneği Başkanı Av.Müslüm Kayacan da her yıl geleneksel düzenledikleri tirit günlerinin vesilesiyle Şanlıurfalı hemşerileriyle bir araya gelmekten memnuniyet duyduklarını ifade etti. Derneğin yeni yönetim kadrosunu da tanıtan Kayacan, “Bizleri bu göreve layık görenleri teşekkür ediyoruz. Yapıcı olalım, birbirimize destek olmayı alışkanlık haline getirelim” dedi.

 Program sonunda, etkinliğe katkılarından dolayı Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati’ye, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin’e ve Şanlıurfa Dayanışma Derneği Başkanı Müslüm Kayacan’a plaket takdim edildi.

03 Şubat 2020 - Kültür-SanatYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?