“KOBİ’ler İçin Gümrük Birliği Projesi” kapanış toplantısı gerçekleştirildi

TÜRKONFED’in KOBİ’lerin Türkiye ve Avrupa Birliği arasında devam eden Gümrük Birliği Anlaşması güncellenme sürecinde aktif rol üstlenmesi ve bu süreçten azami fayda sağlamaları amacıyla başlattığı “KOBİ’ler İçin Gümrük Birliği” projesinin kapanış toplantısında ülke raporlarının lansmanı gerçekleştirildi.

TÜRKONFED’in KOBİ’lerin Türkiye ve Avrupa Birliği arasında devam eden Gümrük Birliği Anlaşması güncellenme sürecinde aktif rol üstlenmesi ve bu süreçten azami fayda sağlamaları amacıyla başlattığı “KOBİ’ler İçin Gümrük Birliği” projesinin kapanış toplantısında ülke raporlarının lansmanı gerçekleştirildi. Olası bir Gümrük Birliği modernizasyonun haritası 10 maddelik bir hareket planıyla ortaya konuldu. Gümrük Birliği ülke raporlarının ele alındığı toplantıda açıklanan deklarasyonda;
“Mevcut ticari ve ekonomik ilişkileri belirleyen tüm küresel faktörler, Türkiye – AB arasındaki Gümrük Birliği’nin teknik bir modernizasyonundan ziyade günümüzün gerçeklerini yansıtacak çok daha kapsamlı bir ekonomik entegrasyonu gerektirmektedir. Özellikle dijitalleşme, iklim politikaları ve sürdürülebilir kalkınma, Türkiye – AB Gümrük Birliği modernizasyonunda anahtar dinamikler olarak düşünülmelidir” denildi.

KAYNAK : YASEMİN TOSUN

18 Ocak 2020 - EkonomiYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?