ÇERMİK KAYMAKAMI NAZLI DEMİR, DUR DURAK BİLMİYOR

Diyarbakır İli Çermik İlçesi Kaymakamı Nazlı Demir, göreve başladığı günden beri canla-başla hizmetlerine devam etmektedir. Her geçen gün daha bir şevk ve heyecanla çalışmalarını sürdüren Nazlı Demir, dur-durak bilmiyor.

Kayseri- Felahiye Kaymakamı iken,  Kaymakamlar Kararnamesi ile 17.09.2018 tarihinde Diyarbakır’ın Çermik ilçesine atanan Nazlı Demir, göreve geldiği günden beri ilçenin sorunlarını yerinde görmek ve çözüme kavuşturmak için ev ev, kapı kapı mahalle mahalle dolaşarak vatandaşın sesi soluğu oluyor.

Çermik Kaymakamı Nazlı Demir,  alışılmışın dışında, halkın arasına girerek,  hatta evlerine kadar giderek birebir görüşmekte ve sorunlarına  çare bulmaktadır. İlçenin tüm merkez ve kırsal mahallelerine gidip sıkıntılarını  yerinde görerek, inceleyerek ve irdeleyerek çözüm yolları  aramakta ve  tüm gücüyle hizmet üretmektedir. Bu hızlı tepsosundan dolayı ilçe halkının  sevgi, saygı ve sempatisine mazhar  olan Nazlı Demir, . kadın olması hasebiyle hemcinsleri tarafından ayrıca ilgi görmekte ve takdir toplamaktadır.

Kaymakam Nazlı Demir’in bir yıllık süre zarfında İlçe için sarf ettiği eforu  ve  gösterdiği performansı İlçe halkı tarafından takdirle ve şükranla karşılanmaktadır.  “Aslan’ın erkeği de, dişisi de Aslandır” deyiminden de anlaşılacağı gibi, Kaymakam Nazlı Demir,  çalışkanlığı, üretkenliği, azim ve kararlılığı ile tüm  İlçe halkının sevgi ve sempatisini kazanmış, adeta Çermikten  biri olmuştur.

Kaymakam Nazlı Demir, Rutin Kırsal Mahalle ziyaretleri ile şehir merkezi ev ve işyeri ziyaretlerinin yanısıra önemli projelere de imza atmaktadır. Bakir güzelliklere ve keşfedilmemiş coğrafik özelliklere sahip Çermik’te ilk defa Kaymakamlık tarafından Diyarbakır Doğa Sporları Kulübü davet edilerek Kaya tırmanışı Sporu düzenlendi ve Sinek Kanyonunda Rota açtırıldı. Kaplıcaları ile adından söz ettiren İlçeye daha iyi hizmet için “Termal Turizm Master Planı ve Kentsel Tasarım Projesi” ile “Sinek Çayı Çevresi Islah Projesi “  hazırlandı. Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için, “Etüt Merkezi” açıldı, Kadın Aile Destek Merkezi bünyesinde,. “Kadının Gücü, Toplumun Gücü” projesi ile çeşitli Eğitim Seminerleri organize edildi. Perşembe günleri kaymakamlıkta halk buluşmaları yapılmakta  ve bunlara  benzer  birçok proje hazırlanmaktadır.

Çermik  İlçe Kaymakamı Nazlı Demir, Çermik için elinden gelen hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağını belirterek  şöyle konuştu;

“Mülki idare amirliği millete adanmış bir ömür demektir. Daha önce görev yaptığım yerlerde de şevkle, heyecanla çalıştım. Halkımıza  hizmet etmekten mutluluk duydum. Bir yılı aşkındır göreve başladığım Çermikte de bir hemşehri edasıyla çalışmalarımı sürdürmekteyim. Amacım, kaplıcaları ile tanınan Çermik’i, doğal güzellikleriyle, tarihi eserleriyle, sportif faaliyetler ile, tarım ve hayvancılık varlığı ile sebze ve meyveleri ve  bu güne kadar keşfedilmemiş coğrafik yapıları ile ön plana çıkarmak ve hak ettiği yere gelmesi için çaba sarfetmektir.''


HABER : Hamdullah IŞIK

18 Ocak 2020 - GündemYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?