AFET BİRİMİNDEN ŞÜKRÜ BULUT’A ANLAMLI ZİYARET

Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Afet Birimi’ne gelen bir yardım talebi üzerine ekip, ailenin ihtiyaçları olan bazı medikal malzemeleri de temin ederek evlerine ziyarete gitti.

Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Afet Birimi’ne gelen bir yardım talebi üzerine ekip, ailenin ihtiyaçları olan bazı medikal malzemeleri de temin ederek evlerine ziyarete gitti.

Ailesinden edinilen bilgilere göre 2 yaşında geçirdiği havale sonucu kas sinirlerinin hasar görmesiyle kalıcı kas hastalığı meydana gelen Şükrü Bulut, hastalığın ilerlemesi sebebiyle şuan 18 yaşında olmasına rağmen ebeveyn yardımı olmadan hareket edemiyor.

Hastalığın henüz kesin bir tedavisi bulunmaması ve maddi yetersizlikleri sebebiyle çocuklarının tüm ihtiyaçlarını evde karşılayan Bulut ailesi, doktor tavsiyesi üzerine evde yaptırdıkları kas egzersizleri ve konuşma egzersizleri uygulayarak ile çocuklarının daha rahat hareket edebilmesi için çabalıyor.

Kas hastalığına bağlı solunumunun kısıtlanması sebebiyle solunum destek cihazı kullanan Bulut, ailesinin desteği olmadan kişisel ihtiyaçlarını dahi karşılayamıyor.

Maddi yetersizliklerinden dolayı çocuklarına yeterince fonksiyon sağlayamadıklarını ve ihtiyaçlarını karşılamada zorluk çektiklerini belirten aile, 2 hayırsever iş adamının yaptıkları bazı desteklerle hayata tutunma mücadelesi verdiklerini belirtiyor.

Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Afet Birimi Şükrü Bulut’un tedavisi için yapılabilecek maddi manevi her konuda destek olabilmek adına ellerinden gelen destekleri vereceğini belirtti.

Ailenin ziyaret için teşekkürleri sonrasında çekilen toplu fotoğraf ile ziyaret son buldu.

29 Aralık 2019 - SağlıkYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?