"Geleceğin Şanlıurfa’sı için hayallerimiz"

URSİAD’ın sohbet programına katılan TBMM Amiri Dr. Halil Özcan, geleceğe odaklanmak için geçmişken kurtulmak gerektiğini söyledi.  

Büyütmek için resme tıklayın

URSİAD (Şanlıurfalı Sanayici ve İş Adamları Derneği) tarafından düzenlenen toplantıda "Geleceğin Şanlıurfa’sı için hayallerimiz" konusu görüşüldü.

URSİAD’ın Avcılar’daki Genel Merkezi’nde düzenlenen sohbet programlarının bu ayki konuğu TBMM Amiri, Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan oldu. Kahvaltılı toplantının açılışında konuşan URSİAD Başkanı Ömer Bahçivan, Halil Azcan ve diğer konuklara katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Amacımız Şanlıurfa’nın sesini İstanbul’da gür bir sesle çıkartmak ve İstanbul’da yaşayan Şanlıurfalıların sorunlarına çareler üretmek olduğunu söyledi. Bu amaçla mücadele eden İstanbul’daki Şanlıurfa’yı temsil eden diğer STK’larla işbirliği içerisinde olacaklarını belirten Bahçivan, “Şanlıurfalı kadrolarımıza sahip çıkmamız ve yeni kadrolar oluşturmamız lazım. Bunun için birlikte hareket etmemiz ve gücümüzü kamuoyuna daha yüksek bir sesle iletmemiz gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Bu konuda Şanlıurfa milletvekillerinden destek istediklerini vurgulayan Ömer Bahçivan, düzenleyecekleri sohbet toplantılarına Şanlıurfalı diğer milletvekillerini de davet edeceklerini sözlerine ekledi.

GEÇMİŞE TAKILMAYALIM

Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Amiri Dr.Halil Özcan da, Şanlıurfa ile Şanlıurfalılar ile ilgili sorunların takipçisi olacaklarını anlattı. Hemşehrilerinden geçmişe takılmamalarını isteyen Özcan, “Geçmişten kurtulmadığımız için geleceğe yönelik başarılı planlar yapma konusunda noksan kalıyoruz. Gelecek için dünden, geçmişte kalan sorunlardan kurtulmamız geleceğe dönmemiz lazım. Geçmişteki sorunları bitmesiyle ancak gelecek için hayal kurabiliriz. Aksi halde hep yerimizde saymış oluruz” diye konuştu.

Halil Özcan, toplantıda kendisine iletilen raporları önemseyeceğini ve takipçisi olacağını da ifade etti.

Toplantıya soru, görüş ve önerileriyle diğer konuklar da katkı sundu.

UYSAD (Uluslararası Yazarlar, Sanatçılar ve Araştırmacı Gazeteciler Derneği) Başkanı ve URSİAD Koordinatörü Sıtkı Aloğlu’nun organize ettiği sohbet programına katılan isimler şöyle:

Eski Yozgat Valisi Suffa Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Yazıcı, Mutlu Yuva Derneği Genel Başkanı 22 ve 23. Dönem AK Parti Erzurum Milletvekili Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Müzaffer Gülyurt, Şanlıurfa Haliliye Eski Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Siber Güvenlik Fed Bşk.Muhammed Taha Gergerlioğlu, Mutlu Yuva Derneği Başkan Yardımcısı ve Suffa Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Tamer Göde, Mutlu Yuva Derneği Genel Müdürü Bilal Doğan ve İstanbul’da görev yapan bürokrat ve iş insanları iştirak ettiler.

(MÜSLÜM AKTÜRK / İSTANBUL)

02 Aralık 2019 - GündemYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?