ŞANLIURFA’DAN DAĞCIMIZ ULUDAĞ 23. LOÇ ANMA TIRMANIŞINA KATILDI.

Şanlıurfa Dağcılık İl Temsilciliği ve Şanlıurfa Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Urfadosk’tan bir dağcımız, Bursa Dağcılık Ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü‎ Budak düzenlediği tırmanışta Şanlıurfa’yı temsil etti ve 2-3 Kasım tarihleri arasında Uludağ’ın 2543 metrelik zirvesine tırmananlar arasında yeraldı.

  Bursa Dağcılık Ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü‎ Budak organizesinde 02-04 Kasım 2019 tarihleri arasında “ Latif Osman Çıkıgil Anma Tırmanışları”nın 23.sü gerçekleştirildi.

          Budak Spor Kulübünün sosyal sorumluluk anlamında, Türk dağcılığının kurumsallaşması yolunda büyük emekleri olan ve 1936 yılında kurulan Dağcılık ve Kış Sporları Federasyonu ile 1966 yılında kurulan Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun ilk başkanlıklarını yapan merhum Latif Osman Çıkıgil’in anısına sahip çıkarak geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl yirmiüçüncüsü gerçekleştirilen  anma tırmanışına altmışyedi dağcı katıldı.Uludağ Oteller bölgesinden başlayan faaliyetin ilk etabında altı saatlik kamp yüküyle yürüyüşle Kilimli Göl’e varıldı ve birinci kamp için çadırlar kuruldu.

Burada konaklandıktan sonra ikinci gün sabah Uludağ zirvesi 2543 metreye çıkılarak zirve yapıldı.Zirvede yapılan anma töreninden sonra 47 kişilik grup birinci etabın geri dönüş yolunu izleyerek Oteller bölgesine yürüdü ve  bekleyen otobüslerle Bursa şehir merkezine dönerek etkinliği tamamladı.

          20 kişilik grup ise kamp yüküyle sekiz saatlik yürüyüşle ikinci kamp yeri Küçükboğazova’da çadırları kurdular.Etkinliğin son günü 4 Kasımda Keles ilçesi Kocayayla’ya altı saatte yürüyerek etkinliği tamamlamış oldular.  23. LOÇ Anma Tırmanışında, Hakan Coşkun Nurhak Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Bandırma Dağcılık ve Arama Kurtarma Kulübü, İda Dağcılık Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübü, Nilüfer Doğa Sporları, Todosk Doğa Sporları Kulübü, Kayseri Sahabiye Spor Kulübü, Şanlıurfa Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü, Yıldırım Belediyesi Spor Kulübü, Sınır Tanımayan Dağcılar Spor Kulübü, Koza dağcılık Kültür ve Sanat Kulübü ile bireysel katılan dağcılar yer aldılar.

         Etkinlikle ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Dağcılık İl Temsilcisi Tolga Han Edebal ve Şanlıurfa Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Urfadosk yöneticisi Candan Özen, bu anlamlı etkinliği düzenleyen ve katkıda bulunan Bursa Dağcılık Ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü‎ Budak’a teşekkür eder,katılan bütün dağcıları kutlarız, dediler.

06 Kasım 2019 - SporYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?