Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa’da

* Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ani bir kararla geldiği Şanlıurfa’da 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı, Şanlıurfa Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyareti sonrasında İleri Müşterek Harekât Merkezi'ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ani bir kararla geldiği Şanlıurfa’da 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı, Şanlıurfa Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyareti sonrasında İleri Müşterek Harekât Merkezi'ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MİT Başkanı Hakan Fidan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile birlikte Şanlıurfa’ya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MİT Başkanı Hakan Fidan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile birlikte Şanlıurfa’ya sürpriz ziyaretinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı İleri Müşterek Harekât Merkezi'ni ziyaret ederek, Barış Pınarı Harekâtı’na ilişkin brifing aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'daki programı çerçevesinde, 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı, Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığını da ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Şanlıurfa’da bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Kuvvet Komutanları, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Milletvekilli Ahmet Eşref Fakıbaba, partililer ve il protokolü karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 20. Zırhlı Tugay Komutanlığına ziyaret

Sürpriz ziyaret kapsamında ilk olarak 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı’na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler, burada aldıkları brifingin ardından, Barış Pınarı Harekâtı’nın gerçekleştiği sınır hattında incelemelerde bulundular.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı İleri Müşterek Harekat Merkezi’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki incelemelerinin ardından il merkezine geçerek Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dan Şanlıurfa Valiliğine ziyaret

Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra Vali Erin’in makamında ağırladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada gerçekleşen görüşmenin ardından Valilikten ayrıldı.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dan Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Valiliğe gelişinde Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na geçti.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye’sini ziyaret ederek Başkan Zeynel Abidin Beyazgül ile görüştü.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarette ilk olarak Büyükşehir Belediyesi şeref defterini imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları hakkında Başkan Zeynel Abidin Beyazgül'den bilgi aldı.

Şanlıurfa’nın önemine değinilen görüşmede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, MİT Başkanı Hakan Fidan, Kuvvet Komutanları, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Milletvekilleri eşlik etti.

Ziyaretlerinin ardından Büyükşehir Belediyesi önünde vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’ya duyduğu muhabbetti yineledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 aylık Muhammed Omar'ın ailesiyle görüştü

Büyükşehir Belediyesinde AK yöneticilerle hatıra fotoğrafı da çektiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde; terör örgütü YPG/PKK'nın Akçakale ilçesine düzenlediği havanlı ve roketatarlı saldırıda şehit olan 9 aylık Muhammed Omar'ın ailesiyle de görüştü.
Aileye baş sağlığı dileklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer çocuklarına da çeşitli hediyeler verdikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Şanlıurfa temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretleri ve incelemeleri sonunda Şanlıurfa’dan ayrılacak.

Müslüm ABACIOĞLU / ŞANLIURFA

03 Kasım 2019 - GündemYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?