AHLATİSDER Burs veren hemşehrileriyle kahvaltıda biraraya geldi.

İstanbul Ahlat Kültür Türizm Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Ahlatisder), Gülhane Parkı İBB Tesisleri'nde burs veren hemşehrilerine kahvaltılı organizasyon düzenledi.

Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul Ahlat Kültür Türizm Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Ahlatisder), Gülhane Parkı İBB Tesisleri'nde burs veren hemşehrilerine kahvaltılı organizasyon düzenledi.

Ata Yurdu, Kubbet-ül İslam şehri, Alparslan'ın otağı, Ertuğrul Gazi'nin doğduğu yer olan Ahlat ,son olarak bu yıl ''Sakin Şehir'' seçildi. Ahlatımız, Bitlis ilimize bağlı, Van gölü kıyısında şirin bir ilçe... Ahlat'ın İstanbul'da bulunan derneği AHLATİSDER geçtiğimiz yıl 181 Ahlatlı öğrenciye burs verdi.

Kahvaltılı toplantıda konuşma yapan dernek başkanı Adnan Ayber: ''Geçtiğimiz yıl 181 öğrenciye burs verdik. Yönetim olarak bu yıl daha fazla öğrenciye burs vermeyi hedefledik ve bu nedenle hemşerilerimizden daha fazla destek bekliyoruz.'' dedi.

Dernek faaliyetlerinde de kısaca bahseden Başkan Ayber, ''Bu yıl gerçekleştirdiğimiz 'Kurbanımı Ahlat'ta kesiyorum' kampanyamız beklenenden fazla ilgi gördü, gelecek yıl ki kurban bayramında daha fazla ilgi olacağından hiç şüphemiz yok" dedi.

Başkan Adnan Ayber, burs vermede katkı sağlayan üyelere, kahvaltıya iştirak eden misafirlere ve yönetim kurulu arkadaşlarına teşekkür etti.

Başkan Ayber : " Burs verenlerin ve alanların tam listesini, dernek faaliyetlerini www.ahlatisder.org internet sitemizden takip edebilirsiniz" diyerek konuşmasını bitirdi.

AHLATİSDER Yönetim Kurulu, Adnan Ayber başkanlığında; Nevzat Ertekinoğlu, Günay Babacan, Nilüfer Yıldırım, Gökçe Ayber, Metin Avcı, Sedrettin Akdemir, Fevzi Akgün, Serpil Akyer Oruç, Sungur kaptan, Özlem Kırlangıçoğlu, Aliye Sevimli, Osman Güvener, Sadullah Sayın, Beşir Çevik, Asım Ergezen, Hantemir Güneş ve Özkan Ardıç gibi isimlerden oluşmaktadır.

 HABER : 

 Nevzat ERTEKİNOĞLU 

 Mercekhaber Genel Yayın Koordinatörü

 AHLATİSDER Başkan yardımcısı

07 Ekim 2019 - Kültür-SanatYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?