MERHUM GAZETECİ MEHMET DERVİŞ CANBEKLİ DUALARLA ANILDI!..

MERHUM GAZETECİ MEHMET DERVİŞ CANBEKLİ DUALARLA ANILDI!.. Merhum,Mercek Haber Gazetesi Kurucusu, Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği ( UYGAD...

+3
Haber albümü için resme tıklayın

MERHUM GAZETECİ MEHMET DERVİŞ CANBEKLİ DUALARLA ANILDI!..

Merhum,Mercek Haber Gazetesi Kurucusu, Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği ( UYGAD) Kurucu, Onursal Başkanı Mehmet Derviş Canbekli’yi gazeteci dostları ve sevenleri, cenaze namazının kılındığı İstanbul Tuzla İçmeler Merkez Camii’nde Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dualarla yad etti.

İki yıl boyunca mücadele ettiği akciğer kanserine yenik düşüp kurban bayramının birinci günü vefat eden merhum,Mercek Haber Gazetesi Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni,STK ‘ların yakinen tanıdığı, Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği ( UYGAD) Kurucu, Onursal Başkanı Mehmet Derviş Canbekli’yi dostları cenaze namazının kılındığı İstanbul Tuzla İçmeler Merkez Camii’nde Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dualarla yad etti.

Okunan dualar ve Kuran-ı Kerimden sureler merhum Canbekli ve cümle geçmişlerin ruhlarına bağışlandı.

İkindi namazına müteakip başlayan okumaları Cami İmamHhatibi Bayram Kaya, Hafız Halit Pehlivan ve duasını Tuzla Müftüsü Ali Erhun yaptı.

Merhum Canbekli'nin hayrına yapılan dua programına`,  Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı, Tuzla Müftüsü Ali Erhun, Tüm Hukukçular Birliği Genel Başkanı Av. Mustafa Kuran, MARDİNFED Kurucu Genel Başkanı İbrahim Biter, AYGAD Gazeteciler Derneği Başkanı Ahmet Işık, yönetim kurulu üyeleri Emrullah Beşiroğlu ve İsmail Polat, Kartal Gazeteciler Derneği Başkanı Selim Akdoğan ve yönetim kurulu üyesi Halil Topal, UYSAD Gazeteciler Derneği Başkanı Sıtkı Aloğlu, DBMD Gazeteciler Derneği Başkanı Muzaffer Tunç, UYGAD Gazeteciler Derneği Başkanı Mevlüt Yüksel, İHA Bölge Muhabiri Halit Arslan, Yediveren Yayınları Yön. Krl. Bşk. Alperen Bayrak, ZEYÇED Başkanı,İSÖS BaşkanYrd.Ali Gündüz, bir çok STK Başkanı ve siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra sevenleri ve aile mensupları katıldı.

Merhumun ruhuna okunan dualardan sonra merhuma maddi ve manevi katkılarını hiç bir zaman eksik etmeyen Tüm Hukukçular Birliği Genel Bşk. Av. Mustafa Kuran duygu yüklü bir konuşma gerçekleştirdi.

Program sonunda misafirlere Tuzla Belediyesi’nin katkılarıyla çeşitli ikramlarda bulunuldu.

UYGAD Gazeteciler Derneği Başkanı Mevlüt Yüksel de yakın dostu , merhum gazeteci Mehmet Derviş Canbekli için yapılan duada yalnız bırakmayan gerçek dostlarından Allah razı olsun. Bu vesileyle merhum Canbekli ve tüm yitirdiklerimiz ruhları için okunan duaları Rabbim nazarında kabul eylesin.

Dostlukları pazara kadar değil mezara kadar olanlardan Allah razı olsun dedi.

Haber :Ali GÜNDÜZ

26 Ağustos 2019 - YaşamYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?