“Bize kefen biçenlerin heveslerini kursaklarında bırakmayı sürdüreceğiz“

Başkan Erdoğan, Ahlat'ta halka hitap etti. Erdoğan, "Bize kefen biçenlerin heveslerini kursaklarında bırakmayı sürdüreceğiz" dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satırbaşları şöyle:

“Malazgirt Zaferi'nin 948. yıl dönümünde Anadolu'yu bize ebedi vatan kılan şehitlerimizin her birine Allah'tan rahmet ve mağfiret niyaz ediyorum.”

-“Anadolu'nun fatihi, Malazgirt'in muzaffer komutanı Sultan Alparslan'ı hürmetle yad ediyorum. “

-“Haluk Hoca, bizler de devlet ve sivil toplum olarak senin emanetine sahip çıkıp, Dicle ve Fırat'ın kuzularını çakallara kaptırmayacağız.” 

-“Sultan Alparslan Anadolu'nun fethini buradan planlamıştır.”

-“Osmanlı'yı kuran Kayı aşireti yıllarca Ahlat'ta yaşamıştır.”

-“Tarihimiz boyunca Ahlatlı alimler, arifler ve gönül erleri Anadolu'yu İslam mührünün vurulmasında çok büyük rol oynamışlardır. “

-“ Bize kefen biçenlerin heveslerini kursaklarında bırakmayı sürdüreceğiz. Ne Haçlı artıklarının ne Bizans heveslilerinin ne PKK denilen kendini bilmezlerin, bizimle hedeflerimiz arasına girmesine izin vermeyeceğiz.”

26 Ağustos 2019 - SiyasetYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?