Merhum Canbekli'nin ölümü sevenlerini üzdü!

Değerli Mercekhaber Gazetesi okurları ve Canbekli sevenler için sosyal medyada yapılan yorumlardan çok küçük bir bölümünü sizlerle paylaşmak istedik.

Yaklaşık iki yıldır kanserle mücadelesini sürdüren ve Arefe günü hayata gözlerini yuman Uluslararası Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (UYGAD) Kurucular Kurulu Başkanı ve Onursal Başkanı, Mercek Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi, Gazeteci- Yazar Mehmet Derviş Canbekli’nin vefatı sevenlerini üzdü!

Mehmet Derviş Canbekli’nin vefatının ardından başta sosyal medya olmak üzere farklı platformlardan taziye mesajları yayınlayan dost ve sevenleri üzüntülerini dile getirdiler. Özellikle de Mehmet Derviş Canbekli sevenlerinin birkaç yıl önce sosyal iletişim ağı Twitter’da, “Dr.Mehmet Canbekli adıyla açtıkları ve başta Canbekli, Türkiye ve İslam dünyasında yaşananlar ile Mercekhaber Gazetesi’nde yer alan haberlerin paylaşıldığı hesapta büyük bir hüzün hakimdi.

76 Bin takipçisi bulunan hesapta bulunan paylaşımcıların çoğunluğunun Arap dünyasından oluşması dikkat çekici. Başkanımız merhum Mehmet Derviş Canbekli, çevresinde ve medya sektöründe sevilen, sayılan bir gazeteciydi. Ancak en önemli özelliği, Arap ülkelerinde kendisine duyulan ilgi ve sevgiydi.

Canbekli, Arap ülkelerinde yaşayanların tabiriyle:” O ülkesine ve bayrağına aşık, onurlu bir gazeteciydi. Türkiye hakkında detayları ve gelişmeleri Canbekli’nin yazılarından, yorumlarından ve Mercekhaber Gazetesi’nden öğreniyorduk. Türkiye’deki siyasi- sosyal olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmak adına önemli bir kaynaktı.”

Değerli Mercekhaber Gazetesi okurları ve Canbekli sevenler için sosyal medyada yapılan yorumlardan çok küçük bir bölümünü sizlerle paylaşmak istedik.

İŞTE O PAYLAŞIMLAR:

Ayhan Yağız  (Mercekhaber Gazetesi Haber Müdürü-Eğitimci): “O iyi insanlar güzel atlara binip gittiler. Allah seni cennetine alsın. Karıncayı bile incitmeyen bir insandı. Mekanı cennet. Hz.Muhammet s.a.v efendimiz komşusu olsun. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.  Seni çok özleyeceğiz baboş!”

Mehmet Zengin (Mercekhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci/Eğitimci/Yazar): “Değerli dostum, meslektaşım gazeteci-yazar Mehmet Derviş Canbekli iki yılı aşkın süredir mücadelede ettiği amansız hastalığa yenik düştü. Hakkın rahmetine kavuştu. Mevla gani gani rahmet eylesin. Çok doğru be dostum! Dünya malı, eş, dost hepsi yalan... Yolun açık, yoldaşın Rahman olsun. Mekanın Cennet, komşun Resulullah olsun. Seni özleyeceğim...”

Abdurrahman Yeşildağ ( Marmara Üniversitesi Araştırma Hastanesi Basın Sözcüsü):Yazarken kelimeler bogazima düğümlenir Mevlan ne yazmışsa o Allahım seni peygamber Efendimiz Hz Muhammed Mustafa (sav) efendimize komşu etsin Rahmeti ile muamele eylesin mekanın cennet olsun inşallah bizden yana varsa bütün hakkım helal olsun . Yazarken kelimeler bogazima düğümlenir Mevlam ne yazmışsa o Allahım seni peygamber Efendimiz Hz Muhammed Mustafa (sav) efendimize komşu etsin Rahmeti ile muamele eylesin mekanın cennet olsun inşallah bizden yana varsa bütün hakkım helal olsun .”

Ömer Faruk Bahçivan (Sanayici-iş adamı) “ALLAH Rahmet eylesin mekanı cennet olsun İNŞALLAH. Çok üzüldüm. “

Bekir Hallaç  (34 Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi & Genel Yayın Yönetmeni- İş adamı - Gazeteci Yazar) : “Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun nur içinde yatsın inşallah.”

Mevlüt Yüksel ( Takvim Gazetesi Haber Müdürü) Can dostum Mehmet Derviş Canbekli Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhum Canbekli’nin cenazesi Şanlıurfa’ya gönderilecektir. UYGAD’ın kurucu ve ilk genel başkanı, muhteşem insan, değerli dost ,Mehmet Derviş Canbekli;” mekanın Cennet olsun…”

Mustafa Hakkı Sezgin (Türkiye Postası  Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ): “ Rabbim rahmet eylesin ailesine ve sevenlerine sabırlar versin inşallah.”

Naim İsa Okudan - DOSTLARIN ÖLÜMÜ

“Acıların en derini olsa gerek bir dostun ölümü. Ancak inanmış bir yürek bilir ki ölüm bir son değil yeni ve ebedi bir başlangıçtır. Anlattıklarından anlaşılıyor ki rahmetli iyi bir insandır. Iyilerin mekanı Allah katında cennettir. Allah onu cennetine kabul etsin. Bütün dostları bu dünyada olduğu gibi ebedî hayatta da bir ve beraber kılsın. Dostum, acını paylaşıyor rahmetlinin tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun.”

Nevzat Ertekinoğlu ( Mercekhaber Gazetesi Köşe Yazarı):11 Ağustos’ta değerli can abim, dostum, rahmetli Mehmet Derviş Canbekli’nin vefat haberini aldığımda yıkıldım. Ahlat'ta olduğumdan İstanbul’a aynı gün dönemedim. Aynı gece Urfa’ya gitmek istedim ama dizlerim tutmadı bir türlü. Güvenip yola çıkamadım ve abimin defnine yetişemedim. Günlerdir atlatabilmiş değilim. İstanbul’da ki parmakla sayılacak dostlarımdan biriydi. Allah mekanını cennet eylesin.”

Mustafa Kur'an (Tüm Hukukçular Birliği Genel Başkanı ):Makamın cennet olsun. Allah gani gani rahmet eylesin. Sevgili Mehmet'ciğim rahat uyu. Dualar ediyor, ruhun şad olsun. Hazreti Peygambere komşu olmanı Allah'tan diliyorum. Seni çok çok anacak, hatıralarınla yaşayacağız. Selamlar olsun.”

Münür Rastgeldi (Araştırmacı-Yazar) :Allah gani gani rahmet eylesin. Camiamızın başı sağ olsun.”

Müslüm Aktürk (Gazeteci/Yazar): “Acı-tatlı birçok anılarımızın olduğu, dert ortağım, sırdaşım, can yoldaşım Mehmet Derviş Canbekli’yi kaybetmenin üzüntüsü içindeyim… Yaklaşık 2 yıl önce akciğer kanserine yakalanan kadim dostum Canbekli, bayram sabahı emanetini Yüce Yaradan’ına teslim etti. Hani insan sevdiği birini kaybedince kendini bir an boşlukta hisseder ya, işte aynen o durumdayım. Rabbim, rahmet eylesin… Çektiği acılar kefareti, mekânı Cennet olsun. Biz de özleyeceğiz Mehmet hocam. Yaşadıklarımızı hatırladıkça onu hayatla mücadelenin hep ortasında görüyorum. Birlikte neşelendiğimiz, hüzünlendiğimiz günler oldu. Dediğin gibi hiçbir zaman ümidini kaybetmedi, başarmak için hep azmederdi. Çok üzgünüz.. Rabbim, çektiği sıkıntıları kefaret olarak kabul etsin. Mekanı Cennet olsun...”

Recep Garip ( Şair-Ressam-Yazar) :Inna lillahi ve inna ileyhi raciun. Rabbim gani gani rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun. Sabırlar temenni ediyorum..”

Mehmet Ali Canbek Yüce Yaradan ın rahmeti ve mâğfireti üzerinde, mekânı Cennet ruhu şad olsun sevgili kardeşimin.

Mustafa Çiçekli ( Gazeteci-Yazar):Allah’ım rahmet etsin. Mekanı Cennet olsun inşaAllah.”

Ahmet ÜNER: ( Gazeteci):  "Can dostum Mehmet Derviş Canbekli kardeşimi Şanlıurfa da Yusufpaşa camiinde kılınacak öglen Namazından sonra Bediiüzaman Aile kabristanına defin edlecektir.Taziyesi Oruç taaziye evinde yapılacaktır.Ailesiyle beraber yoldayız.Cenabı hak rahmet eylesin.Ahmet üner."

Ali Riza Ozkan Allah rahmet eylesin mekanı cennet bahçesi olur inşallah

Orhan Baltaci Mekânın cennet olsun değerli dostum. Bu dünyada gülmeyen yüzün o güzel gümüşlerini Mevlam ebediyete irtihal ettiğin gittiğin ebedi istirahat yayın da gülmeyi Mevlam.ihsan eylesin amin.

Erdogan Guvencoglu Hakkımız varsa helâl olsun , mekânın cennet olsun arkadaşım.

Hüseyin Söylemez (Malatya Memur-Sen İlBaşkanı-Eğitimci) :  “Rabbım rahmet eylesin. Sevdikleri ile cennetinde buluştursun”

Volkan Berber (Yazar): “Rabbim cennetle müjdelesin ruhlarımızı, hatalarımızı dualarımızla affetsin, dualarımızı kabul eylesin, mekanımızı cennetle müjdelesin başımız sağ olsun.”

Hasan Alparslan ( Araştırmacı-Yazar) :” Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Duayen üstat gazeteci kadim dostumun Mehmet beyin gazeteci -yayın hayatında Ülkemizin her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz sosya- ekonomisine olumlu yönde yansımasında, vatan-millet-bayrak ve devlet sevgisi ruhu ile gösterdikleri duyarlılığın ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmaların büyük katkı sağladığına inanıyorum. Bir kalem daha kırıldı tüm sevenlerinin başı sağ olsun.”  

Mustafa Özbay ( Yazar) :”Allah rahmet eylesin. Allah sana da sabırlar versin.”

Mükremin Özkaya ( Heran Gazetesi İmtiyaz Sahibi) ” Başımız sağolsun kardeşim. Rabbim taksiratını afv etsin. Mekanını cennet eylesin. İsveçteyim. Ailemden ilk kez ayrı kaldığım bu bayramda babo dediğimiz Mehmet abimizi kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyim. Değerli dostlar mübarek bayram sabahı memleketten 3300 km uzakta gelen acı bir haberle göz yaşlarıma hakim olamadım. Değerli büyüğümüz Mercek Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi, UYGAD Onursal Başkanı Gazeteci Mehmet Derviş Canbekli iki yılı aşkın süren Akciğer Kanseriyle mücadelesini bu mübarek günde bayram namazi vakti son nefesini vererek kaybetti. En son kendisini Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı ile ziyaretimizde sevdiğime kavuşma vakti yaklaştı demişti. Dediğini yaptı çok sevdiğine kavuştu.Başta kederli ailesinin ve tüm meslektaşlarımızın başı sağolsun.
İsveç'te olmam nedeniyle merhum abimize son görevimi yapamayacağımın üzüntüsü içerisindeyim.
Rabbim gani gani rahmet eylesin.”

Murat Kaldrm “Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah”

Özcan Şahin” Allah rahmet etsin geride kalanlarına sabrı cemil ihsan eylesin”

Mahmut Yıldırım “Rabbim rahmetiyle muamele etsin mekanı cennet olsun.”

Saliha Yıldırım “Allah rahmet etsin inşallah.”

İlhan Zengin “Allah rahmet eylesin mekan cennet yakınlarına sabırlar dileğiyle.”

A Hamit Kalkan “Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun nur içinde yatsın sevenlerine ve ailesine rabim sabırlar versin başınız sağ olsun.”

Muhammet Kar “ Rabbim Rahmet eylesin. O yoğunluk da bizimle de dernekte koştururdu.

İnsan ağlamamak için kendini tutmamalı bırakın alsın sıcak gözyaşı. Değmez mi Mehmet abi için? Allah ailesine ve biz sevenlerine sabır versin, başımız sağ olsun.”

Sabahattin Acar “İnna lillâhi ve inna ileyhi raciun: UYGAD Kurucu Başkanımız İslim Kübra Canbekli Babası Mehmet Derviş Canbekli Abımız Vefat Etmiştir Kendisine Allah'tan Rahmet Mekanı Cennet olsun Tüm Ailesine ve Sevenlerine Başsağlığı diliyoruz. Not. İkindi Vaktinde Tuzla İçmeler Camisinde Cenaze Namazını Ardında Kaldıracaktır” 

Bulut Müslüm Gezer “Rabbim yerini cennet eylesin.”

Mustafa Terzıoğlu “Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun başın sağ olsun üstat.”

Kumaşcı Mehmet “Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.”

Nesrullah Yazoğlu “Allah cc rahmet eylesin Mekanı cennet olsun amin.”

Cihan Kapukaya “Mekanı cennet olsun hocam başınız sağ olsun.” 

Barış Aslan “Rahman ve Rahim olan Rabbimiz Rahmet eylesin. Mekanın Cennet olsun abi...  Dualarımız seninle... Mübarek günlerin hürmetine Rabbimiz den Cemil Cümlemizin affını istiyoruz... Yalan dünyadan Hakkın Gerçek olan Rahmet ve Mağfiret dünyasına gittin. Hicretin Mübarek olsun.... Seni, hepimizin gerçek sahibine Rabbimizin Rahmetine, Emanetin gerçek sahibine geri veriyoruz... Allah'a Emanet ol abi..”

 Nimet Deniz Kas “Başınız sağ olsun mekanı cennet olsun inşallah.”

Havva Çerman Özdoğan “Allah Rahmet Eylesin. Rabbim sevenlerine sabırlar versin. Mekanı cennet olsun.”

Yavuz Kursun “Allah rahmet eylesin yeri mekanı nur olsun.”

Aydın Albar “Allah rahmet eylesin,sevenlerine sabırlar dilerim.”

Yüksel Türker “Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.”

Metin Türkel “Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun”

 Erdal Kumaşçı “Rabbım rahmet etsin mekanı cennet olsun amin.”

Abidin Deveci “Amin mekânı cennet olsun başsağlığı diliyorum sabırlar diliyorum kardeşim.”

Aysun Citaci “Rabbi. Mekanini cennet eylesin guzel yürekli insan..
Çok aci bir kayıp,bu resmi görmek kötü..Yakişmadi sana Canbekli..Daha erkendi !”


osmanlı_1979 
رحم الله الدكتور محمد وأسكنه فسيح جنانه. لقد كان بحق رجلا طيبا خلوقا لا يبخل على أحد في نقل المعلومة. شخصيا كان الدكتور بالنسبة لي مصدرا رئيسيا لتتبع تفاصيل وتطورات الشأن التركي من أحداث وتطورات سياسية وإجتماعية. Allah Mehmet Canbekli’ye  merhamet etsin. Gerçekten de iyi bir adamdı. Canbekli sayesinde Türkiye hakkında detayları ve gelişmeleri öğreniyorduk.  Türkiye’deki siyasi ve sosyal olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmam için önemli bir kaynaktı.

@abdallahhamed32  رحم الله الدكتور محمد جنبكلى كان رجلا شديد التواضع عميق الفكر مثقف بحق مخلص لوطنه وأمته نحسبه من الصادقين Allah Canbekli'ye merhamet etsin, ülkesine ve milletine gerçekten sadık, derin fikirli bir entelektüel, çok mütevazı bir adamdı.

77sUYhiLuYYOZDq    الدكتور جانبكلي رحمه الله اعاد للصحافة احترامها و نزاهتها .. الدكتور جعلنا نشعر ان هناك صحفيين لديهم شرف مهنة و انتماء للقضايا العادلة .نتمنى من اسرته الكريمة السير على خطاه و خطه التحريري المتميز و جعله صدقة جارية على روحه الطاهرة . كم سنفتقد الدكتور و نظرته المميزة للوضع التركي  Allah Janbakli'ye merhamet etsin.  Doktoru ve Türkiye'nin durumuyla ilgili ayırt edici görüşünü ne kadar özleyeceğiz?

osmanlı_1979  @adermustapha  حاولت التواصل معه شخصيا قصد مساعدتي في مشروع بحثي أشتغل عليه حول تاريخ تركيا السياس

ي لكنه أعتذر بسبب ظروفه الصحية. نسأل الله له الرحمة والمغفرة وأن يتقبله عنده بقبول حسن ويجعله من أهل الجنة إن شاء Türkiye'nin siyasi tarihi hakkında üzerinde çalıştığım bir araştırma projesinde bana yardımcı olmak için kendisiyle iletişim kurmaya çalıştım, ama sağlık koşulları el vermedi. Allah'tan merhamet ve affedilmesi ve onu iyi kabulü ile kabul etmesini ve onu inşallah cenneti insanlarından biri yapmasını istiyoruz. 

@abuilkhel  لم التقي بالدكتور مجمد في حياتي ولم اتحدث اليه ولَم اعرفه الا من خلال تغريداته على تويتر! لكن اشعر بحزن شديد كلما قرات او شاهدت تغريدة خرجت من حسابه! رحمه الله فقد كان كنزا!، وانا مع استمرار حسابه حيّا!  Hayatımda tanışmadım, onunla konuşmadım ve Twitter'daki tweetleri dışında onu tanımıyorum! Ama hesabından bir tweet çıktığında ya da okuduğumda çok üzülüyorum! Tanrı ona rahmet etsin, o bir hazinedir!

sammasit @sammasit Asmaa  @asmaa384  الله يرحمه ويغفر له بس نحب نشوف حتى افتاره على التايم لاين يا ريت يستمر Allah cc  ona rahmet etsin ve affetsin. Onu seviyoruz.

 @Almanal2Sana  لطفا أبقوا الحساب شاهدا للدكتور على العلم والإنصاف وحسن الخلق وفن التعامل مع المخالف أبقوه عنوانا للصبر الجميل وحب الخير للأمة أبقوه نموذجا للإعلامي الشريف الذي رحل مكللا بالدعوات أن يغفر الله له ويرحمه ويرزق أمة الإسلام من يحمل الراية بعده.  Allah kendisini affetsin. Bayrağına aşık, onurlu bir gazeteciydi.

 @DrQatari   نتمنى الحفاظ على حساب المغفور له بإذن الله الدكتور محمد والسير على  نفس النهج فلقد كان حلقة الوصل بالنسبة للعالم العربي مع الداخل التركي Rahmetli, Arap dünyasının Türkiye bağlantısıydı.

Nabeel Salah @HayatarAr  لله يرحم الدكتور محمد توفي في ايام مباركة احببت الدكتور من خلال هذا الحساب وحزنت عليه كثيرا،، اتمني ان يستمر الحساب بنفس طريقة الدكتور فمهما كان كل ما اعيدت احدى تغريداتة او إضيف جديد سوف يذكرنا بالدكتور محمد وان شاء الله لن ننساة من الدعاء اتمني استمرار الحساب Allah'ın rahmeti üzerine olsun. Mehmet Canbekli'yi çok sevdim. Mübarek bir günde  öldü ve ona çok üzüldüm.

Naser Al-hasan @nasser_al7assan  الله يرحمه وعسى الله يجعله من اهل الجنه - مع احترامي لمن يخلفه ولاكن Tاتوقع من الصعب من يخلفه بكون مثله Allah ona merhamet etsin ve onu cennetine koysun.

Mohmed Jamal @AlwahidMohmmed  انا مع السير بخطى الدكتور .. لاكن العبء ثقيل لان الجميع احب الدكتور و يجب المحافظة على مبدأ الدكتور ليبقى الجميع يحبه  Ben Canbekli'nin izindeyim. Herkes Onu severdi.

M ¶ noorty @bstchy7  انا رشحت نسير على خطاه ولكن من الذي بإمكانه يقراء الواقع كقراءته ويسرد الوقائع بحايديه مثله ياريت تأثرت بوفاته كأني اعرفه على الرغم لمتابعته لايتعدى السنه رحمك الله رحمة واسعة واسكنه ربي الفردوس الأعلى  Ayak izlerini takip etmeye adayım. Ölümünden etkilendim. Allah kendisine merhamet etmesi ve Cennetin Efendisi'ne komşu eylesin.

ibrahim @IbralHassan كما ترك أثرا رئعا بعد وفاته دعونا نمشي على خطاه لتوعية الناس جزاكم الله ورحم الله الدكتور محمد وجعله في الفردوس الاعلى ölümünden sonra büyük bir etki bıraktı, 

@Mohammed0o0o    دعوًا الحساب كما هو ، لا تفجعونا بالدكتور مرتين. فلا أحد يملأ فراغه.  Kimse onun boşluğunu doldurmuyor.

17 Ağu 2019 - 18:48 - YaşamYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mercek Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mercek Haber değil haberi geçen ajanstır.

02

Hale Bayansal - Yeri asla dolmayacak olan melek insan varlığında kimin hayatına dokunduysan şimdi onlarda senin ruhuna dokunmak için dualar edıyorlar yattığın yer nur olsun Rabbim seni Peygamber efendimize komşu eylesin gidişinle arkanda yetim bıraktıgın insanları sakın unutma ruhun şad mekanın cennet olsun unutmayalımki bu ayrılık geçeci ahirette kavuşmak üzere rabbimin merhameti her daim üzerine olsun nurlar içinde yat güzel insan

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 18 Ağustos 16:35
01

Aslihan Ulupinar - Yasaya n bilir yetmez satırlar anlatılmaz Tüm Türkiye senin için dua ediyor uz nasıl ki paylaşımlar da yazmış sin Nasil ki 15 temmuz 17 Ağustos özel günler 11 Ağustos asla unutmayı z Sen herkes için can oldun kan oldun maddi ve manevi herkeze kucak açtın bizi hiç dinlemedi niz sağl iginizi hiç düşünmediniz çektiğin Açı lar günahları na Kefaret olsun peygamberimiz sav komşu eylesin mekanın cennet ala olsun Bakca Ailesi Ulupınar ailesi olarak Tüm sevdikleri n dualarımız s izin ve Tüm Olmusjerimiz için çok Ama Çok Zor sevdikleri m bir elimden kuş gibi uçup gidiyor Mevla m Tüm sevdikleri ne farklı Derin Yaralar açıp Bizleri yanlız bırakıp gittin İçimiz Kan Ağlıyor isyan Etmiyor Her nefis Olum Tada cak

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ağustos 19:51


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?