OTEL GÖREVLİSİNİN SORUMSUZLUĞU YÜZÜNDEN TATİLCİLERİN KABUSA DÖNÜŞTÜĞÜ TATILLERI...

Türkiye, tarihi eserleri , doğal güzellikleri, denizleri ve çok yönlü turizm imkanları yanısıra; misafirperver ve sıcakkanlı vatandaşlarıyla tercih e...

Türkiye, tarihi eserleri , doğal güzellikleri, denizleri ve çok yönlü turizm imkanları yanısıra; misafirperver ve sıcakkanlı vatandaşlarıyla tercih edilen önemli turizm merkezidir.

Türkiye için turizm, aynı zamanda önemli gelir kaynaklarının başında gelmektedir. Türk ekonomisi bakımından çok önemli olduğu bilinen turizmin gelişmesi için başta turizm bakanlığo olmak üzere turizmciler büyük çaba harcarken kendini bilmez kimi “turizmciler” ve çalışanları bu gayrete takoz koymaktadır!

Türk misafirperverliğine yakışmayan bazı yaklaşımlar nedeniyle Türk turizmi zarar görmektedir.Bu olumsuz örneklere bir yenisi daha yaşandı.Olay, Antalya’nın Konyaaltı bölgesinde, adı bizde saklı bir otelde yaşandı.Dost ve kardeş Azerbaycan’dan gelen iki turist, kötü muameleyle karşılaştıklarını ve maddi- manevi zarara uğratıldıklarını ileri sürdüler. 

Gazetemize konuşan mağdur turistler, Azerbaycan muhabirimize şu açıklamalarda bulundu; “ Semaye Hanım'ın bu yakınlarda başından keçen tatsız tatil olayını sizlere anlatmak istiyorum. Antalya, Konyaaltı, ......... yerleşmiş olan ..... Hotel'de yaşanmış rezaletten bahsedeyim.

Bahsi geçen Hotelde temizlik kelimenin tam anlamıyla rezaletti.. Tv, wi-fi, klima, kurutma makinesi bile çalışmıyordu. Gürültüden gece uyku sorunu yaşadık. Bu bahsettiğim tatsız olaylar yetmezmiş gibi Hotel çalışanı sorumsuzluğu yüzünden uçağımızı kaçırdık. Sözü geçen Hotel görevlisi israrla bize, sizi ben havaalanına götüreceğim dedi. Fakat uçağa 35 dk kala babasının arabasıyla bizi havaalanına götürdü. Uçağın kalkmasına 15 dk kala havaalanına ulaştık. Ancak Uçak artık kalkmıştı. Otel çalışanına bu durumdan rahatsızlık duyduğumuzu ifade edince özür dilenmesini bekliyorduk ama maalesef kaba ve saygısız bir tavırla karşılaştık.

Bu olayı anlatmakta maksadım malum yazın, tatil yapmanın tam sırası. Tatil yapmak için Hotel seçerken çok dikkatli olun, resimlerine aldanmayın. Sonuçta sizde böyle mağdur durumda kalırsınız.

Haber; Günay Neriman.

15 Temmuz 2019 - GündemYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?