DÜNYANIN EN ÇOK ATIK BIRAKAN ÜLKESİ ÇİN OLDU

Dünyada atık krizine en çok sebep olan ülkeler belli olurken Türkiyenin bu listenin 10uncu sırasında yer aldığı görüldü.

Medya takip ve raporlama ajansı PRNET ülkelerin atık krizi etkilerine yönelik yapılan araştırma raporunu inceledi. PRNETINMaplecroft verilerinden ve medya yansımalarında derlediği bilgilere göredünyada atık krizine en çok sebep olan ülkeler belli oldu. Böylelikle Türkiyenin dünya atık krizine yüzde 15 etki ettiği ve 10uncu sırada yer aldığı görüldü. Ülke nüfusunun dünya nüfusunun yüzde kaçını oluşturduğuna da bakılırken Türkiyenin dünya nüfusunun yüzde 1ini oluşturduğu kaydedildi. Nüfusuna oranla atık krizine en fazla sebep olan ülke ile ise Amerika olurken yüzde 12 oranında etki sağlandığı saptandı. Amerika nüfusunun dünya nüfusuna oranı ise yüzde 4 olarak tespit edildi.  Atık krizinin en yüksek olduğu ülke ise Çin olurken etkisinin yüzde 15 olduğu saptandı. Çinin dünya nüfusuna oranı da yüzde 19 olarak görüldü. Listenin ikinci sırasında da dünya nüfusunun yüzde 18ini oluşturan Hindistan yer alırken atık krizine yüzde 12 etki ettiği kaydedildi.

PRNET ve AJANS PRESSIN gerçekleştirdiği medya araştırmasında konu ile ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2019 yılının başından itibaren atıklarla ilgili 41 bin 512 haber çıkışı tespit edilirken  başlatılan sıfır atık projelerinin medyanında gündeminde yer aldığı görüldü.

13 Temmuz 2019 - DünyaYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?