Canbekli'nin "Kanserle Yaşamak" adlı kitabı çıktı

Mercekhaber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Yazı işleri Müd. Gazeteci-Yazar Mehmet Derviş Canbekli'nin kaleme aldığı "Kanserle Yaşamak" adlı kitabı çıktı.

Büyütmek için resme tıklayın

 Mercekhaber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Md. Uluslararası Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Onursal Başkanı Gazeteci- Yazar Mehmet Derviş Canbekli’nin merakla beklenen “Kanserle Yaşamak” adlı kitabı kitapçılarda okurlarının hizmetine sunuldu.

Yerel basın başta olmak üzere medya sektörünün sevilen simalarından biri olan Mehmet Derviş Canbekli kitabında ,yaklaşık iki yıl önce yakalandığı kanser hastalığıyla yaptığı zorlu mücadelesini anlattı.

Umut arayanların ümitleriyle oynayan vicdansızların, hastaların üzerinden nasıl nemalandıklarını acı tecrübelerle tecrübe eden Canbekli; kendisinin tecrübe etmek zorunda kaldığı bu sahtekarlıkları başkasının başına gelmemesi en büyük dileğiydi.

Canbekli, zorluklarla dolu sürecin hikayesini bugün piyasaya çıkan,  “Kanserle Yaşamak" adlı kitabında derledi.

Canbekli, bu kitabı yazmaktaki amacını ise söyle açıklıyor: "Ülkemde ve çevremde o kadar çok kanser hastası olduğunu bu hastalığa yakalanınca daha iyi anlamış oldum. Kanserle mücadele hususunda yaptığım araştırmalar, bizzat şifa bulmak için denediğim tıbbi tedavi yollarının yanında alternatif tıp dalında önerilen her tür bitkisel karışımları uygulamış bir hasta olarak benden yardım isteyen, deneyimlerimden faydalanmak, yol ve yordam soranların sayısı o kadar çoktu ki... Özellikle de kanser tedavisinde son yıllarda kamuoyunda sıkça gündeme gelen aşıyı insanlarımız çok merak ediyorlardı. Küba'da yapılan bu aşıyı uygulamış biri olarak vatandaşların sorularına muhatap oluyorum. Herkese ulaşmanın zorluğunu gözönünde bulundurarak daha fazla hastaya ve hasta adaylarına nasıl ulaşabilirim. Onlara nasıl yardımcı olabilirim diye düşündüm. Sonuç olarak geniş kitleye ulaşmak için en doğru yolunun kitap yazmak olduğuna kanaat getirdim.

Kanser hastalarının iyileşmek ümidiyle menfaatçı ve vicdansızların tuzağına düştüklerini bizzat yaşayarak görmüştüm. Zor durumda olan hastaların umutlarını çalan merhametten yoksun insanların tuzağına düşmemeleri için bilgilendirmek ve deneyimlerimi onlarla paylaşmak kitap yazmamda rol oynayan en önemli hususlar olmuştur.

Ayrıca, iki yıllık kanserle mücadele sürecinde yaşadığım zorluklar nasıl başettiğimi ve beni bugüne kadar ayakta tutan etkenleri benzer sıkıntıları yaşayanlarla paylaşmanın yararlı olacağı duygusu da kitap yazmamda etken olmuştur."

Hayatın en zor imtihanlarından biri de çağımızın hastalığıyla  mücadele etmek durumunda kalanlar için yararlı olabilecek mini bir rehber özelliği taşıyan eserden elde edilecek gelirin bir bölümü, kanser hastalarının tedavisi için kullanılacak olması da dikkat çekti.

Mehmet Derviş Canbekli Mercekhaber’e yaptığı kusa açıklamada; çok zor bir süreçten geçtiği bu günlerde çıkacak eseri ile buruk bir mutluluk yaşadığını ifade etti.

Canbekli sözlerini şu ifadeleriyle noktaladı:” Kitamın özellikle kanser iletine yakalanmış kardeşlerim için yol gösterici olmasını diliyorum. Umarım onlara bir nebze faydalı olabilmişimdir. Allah cc kimseye bu hastalığı vermesin. Herkese sağlıklı, huzurlu ve mutlu yıllar diliyorum” 

Mehmet Derviş Canbekli Kimdir?

1960 Şanlıurfa doğumlu olan Canbekli ilk ve ortaokul tahsilini Hilvan ve Akçakalede, Liseyi ise Şanlıurfa da tamamladı. 1982-87 yıllarında Bankada memur olarak çalışırken istifa ederek basın camiasına geçiş yaptı.  Özel TV da 5 bölüm "Köyümüz Köylümüz" belgesel programı ile mesleğe merhaba diyen Canbekli daha sonra yerel gazetede yazı işleri müdürlüğü, yerel radyoda ise program sorumlusu ve sunuculuk görevlerini üstlendi. İhlas haber ajansı ve  Show Tv de de kısa bir süre çalışan Canbekli 2005 yılında emekli oldu. 

10 Temmuz 2019 - YaşamYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?