Oktay Ekşi’den Babacan’a ilginç tavsiye!

Gazeteci Oktay Ekşi, AK Parti’ye karşı alternatif parti kurması beklenen Ali Babacan’a ilginç tavsiyede bulundu.

Ekşi, “Bülent Arınç Ali Babacan’ın ‘Çalışkan ve iyi bir insan olduğunu ama siyasi bir liderde aranacak niteliklere sahip bulunmadığını’ söylemiş. Bu görüşe tamamen katılıyorum. O nedenle Babacan’ın ‘parti’ değil ‘turşu’ kurması bence daha doğru olur.” dedi.

Aydınlık’taki köşe yazısında Ak Parti ile gönül bağlarını koparan Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun parti kurma çalışmalarını ele aldı.

İşte yazıdan bir bölüm:

“Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’ye karşı bir parti kurmalarının -Türkiye’de bir siyasi veya ekonomik deprem yaşanmadıkça- onları başarıya ulaştıracağına ben şahsen kani değilim.

Geçenlerde bir gazetede okudum. Bülent Arınç Ali Babacan’ın ‘Çalışkan ve iyi bir insan olduğunu ama siyasi bir liderde aranacak niteliklere sahip bulunmadığını’ söylemiş. Bu görüşe tamamen katılıyorum. O nedenle Babacan’ın ‘parti’ değil ‘turşu’ kurması bence daha doğru olur.

Abdullah Gül’ün -Cumhurbaşkanıyken eleştirdiğim pek çok kararına ve tavrına rağmen- Erdoğan’la kıyaslayınca ‘daha iyi bir Cumhurbaşkanı’ olduğu kuşkusuzdur ama onda da Erdoğan’a karşı bir siyasi mücadele yürütecek gücü ben göremiyorum.

Ahmet Davutoğlu, ‘kerameti kendinden menkul bir şeyh’ten ibarettir. AKP çökmedikçe arkasına kimsenin takılacağını beklemiyorum. O nedenle bu ‘parti kurma’ işi, ekonomi çok daha fazla bozulmadıkça bence bir yere varmaz.”

01 Temmuz 2019 - SiyasetYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?