30 yıldan beri hayr işleriyle uğraşıyor

Isparta Belediyesi’nden emekli olan Nuri Uymazsoy yaptığı çalışmalarla memleketine 10’dan fazla cami kazandırdı.

Büyütmek için resme tıklayın

Ispartalı Nuri Uymazsoy, yaptığı hayr çalışmalarıyla vatandaşların gönlünde taht kurdu. Belediye’den emekli olan Uymazsoy, 30 yıldan beri yaptığı çalışmalar sonucunda Isparta’ya ve ilçelerine 10’dan fazla cami kazandırdı.

Müftülük Binaları, Kur'an Kursları, Cami ve Hayır İşleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nuri Uymazsoy, hayr işleriyle uğraşmaktan mutlu olduğunu belirterek, “Sadece binalarla değil sosyal etkinlik ve diğer faaliyetlerimizle de Yüce Allah’ın rızasını kazanmayı çalışıyoruz” dedi.

Müftülük Hizmet Binası’nın tamamlanmasından sonra Tabakhane Camii inşaatına hız verdiklerini belirten Nuri Uymazsoy, alt ve üst katlarında yaklaşık 2 bin 500 kişinin ibadet edebileceği söz konusu caminin de yıl sonuna kadar bitirilmesinin planlandığını söyledi. Tabakhane Cami inşaatına 2017 yılında başladıklarını ve yaklaşık 3 milyon liraya mal olacağını belirten hayırsever başkan Nuri Uymazsoy, “Bu camimiz için Hollanda’da yaşayan bir vatandaşımız önemli miktarda katkıda bulundu. Ayrıca yine hayırsever bir vatandaşımız da minarelerin yapımını üstlendi. Minarelerden birini annesinin diğerini de babasının hayrına camimize hediye edecek” şeklinde konuştu.

Cami ve diğer hayr işleri için katkıda bulunmak isteyen vatandaşalar Müftülük Binaları, Kur'an Kursları, Cami ve Hayır İşleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nuri Uymazsoy’a ait şu numarayı arayabilirler::

0 536 799 27 62

22 Haziran 2019 - YaşamYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?