"AK Parti’yi iktidardan indiremeyecekler buna güçleri yetmez”

AK Parti'nin Grup Toplantısı'nda konuşma yapan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye'deki tek hedefleri, "acaba AK Parti'yi biz iktidardan nasıl indirebiliriz?" dertleri bu! Ama indiremeyecekler. Buna güçleri yetmez.” ifadelerini kullandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Erdoğan, Türkiye'nin terörle mücadele ederken, terörün arkasındaki güçlerle de, ne kadar güçlü olduklarına bakmadan mücadele ettiğini belirterek "önümüzün kapalı olduğunu zannettiğimiz yerlerde nasıl açıldığını göreceksiniz. Şu anda kadar böyle oldu" dedi.

Erdoğan, ABD ve arkasındaki güçlerin gücü ile Türkiye’yi mukayese edip umutsuzluğa kapılanlara şu sözlerle yanıt verdi:” Ya onlarla uğraşılır mı, şöyle güçlü bir ülke, böyle güçlü bir ülke..." Arkadaşlar, hepsi doğrudur. Ama unutmayın, hep söylüyorum, La galibe illallah!.. Asıl güç, onundur. Yeter ki biz dik duralım. İnanarak, azmederek işlerimizi yapalım.”

Erdoğan ayrıca, TSK'da komuta kademesinde bulunmuş kimi isimlerin Türkiye'nin mücadelesini eleştirmekle kalmadığını ve çeşitli yerlere bir takım bilgileri sızdırdıklarını söyledi.

 İşte Erdoğan’ın konuşmasından bazı satırbaşları:

-“ Terör örgütlerinin arkasında neler var? Bunları söylememe zaten gerek bile yok. Suriye'nin kuzeyinde, YPG'ye, PYD'ye... Bunlar PKK'nın uzantıları değil mi? Bunlara en büyük desteği veren kim? Bizim stratejik ortağımız.”

-“On binlerce tırlarla oraya silahı, mühimmatı her şeyi gönderdiler mi? Gönderdiler! Daha neyi anlatayım?”

-“ Türkiye'deki tek hedefleri, "acaba AK Parti'yi biz iktidardan nasıl indirebiliriz?" dertleri bu! Ama indiremeyecekler. Buna güçleri yetmez.”

-"Ya onlarla uğraşılır mı, şöyle güçlü bir ülke, böyle güçlü bir ülke..." Arkadaşlar, hepsi doğrudur. Ama unutmayın, hep söylüyorum, La galibe illallah!.. Asıl güç, onundur. Yeter ki biz dik duralım. İnanarak, azmederek işlerimizi yapalım.”

-“Ve, önümüzün kapalı olduğunu zannettiğimiz yerlerde nasıl açıldığını göreceksiniz. Şu anda kadar böyle oldu.”

-“ İşte, terör örgütlerine verilen destekle, toplumumuzda huzursuzluk çıkarma çabaları, aynı projenin ürünüdür. Bakın, bu yılın da başından şu ana kadar 2 bin teröristi etkisiz hale getirdik.”

Peki daha önce bu teröristler yok muydu? Vardı. İnlerine girdik mi, girdik. Şu anda bu teröristler kaçacak delik arıyorlar.

-“ Ama biz terörle bu mücadeleyi verirken, daha önce yine Silahlı Kuvvetler'in içerisinden gelmiş olan birileri de, o sorumluluk mevkilerinde olan birileri de bakıyorsunuz bu ülkedeki o milli ve yerli olmaktan uzak yapılarla, oralara kendilere göre bazı bilgileri sufle ediyorlar. Ve yapılan işlerin yanlış olduğuna varıncaya kadar bazı şeyleri söyleyip duruyorlar.”

-"Siz korkaksınız korkak! Hiçbir zaman siz bu milletin askerinin şanına yakışır bir komuta kademesi olmadınız! Olamadınız! Ve onların da üzerine gitmediniz, gidemediniz!”

-“Biz onlarla da çalıştık. Neler yaptıklarını gayet iyi biliyoruz. Şimdi sivil hayata döndükten sonra sağda solda yazıyorlar, çiziyorlar, çeşitli yerlere de bilgileri kendilerine göre sızdırıyorlar.”

13 Haziran 2019 - SiyasetYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?