"Mültecileri değil, ırkçılığı barındırmayalım"

Ufuk Uras, mülteci düşmanı bazı solculara adeta ders verdi. Uras, mültecilere plajları yasaklayan Mudanya Belediyesi'ne de tepki göstererek "Suriyeliler tüm alanlarda bulunma hakkına sahiptir" ifadelerinde bulundu. 

Büyütmek için resme tıklayın

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Uras "Bazı kişiler ülkemize gelmek zorunda kalan insanlara şeytanı tepki gösterirken, bazı melek gibi insanlar da onların ulkesine gidip sağlık yardımı yapıyor. Dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlar her şey." dedi.

Sosyal medyada paylaşımlarında dikkat çeken açıklamalarda bulunan Uras "Neonaziler gibi mülteci düşmanları "çok seviyorsanız onları evinizde besleyin" demeyi bir zeka piriltisi zannediyor. Yaşadığımız coğrafya ortak evimiz olsa, giderek bütün dünya ortak mekanımız olsa, ırkçılık barinabilir miydi? Mültecileri değil, ırkçılığı barındırmayalım." dedi.

"Mülteci meselesi salt siyasi iktidara endeksli tartisilacak bir kayikci kavgasi konusu da değil. Siyasi iktidardan mültecilerin hukuki haklarini tanıma mücadelesi de son derece hayati. Bu konudaki uluslararası anlaşmaların imzalanmasınin sağlanması için de çaba gerekiyor." dedi

"Hiç kendilerini sorgulamazlar"

"Mültecilerden bahsedersin, "onları evine al" der, Kürtlerden, Alevilerden vd., bahsedersin, "Yeter ki bana bulaşmasin, onları da evine al" der. Ama "kafam niye bu kadarını alıyor" diye hiç kendini sorgulamaz."

"Size kimse mültecileri evinize alın demiyor, sadece kavmiyetçilere dünyanın ortak evimiz olduğu hatırlatılıyor."

"Trump'in Meksikali göçmenlere yönelik ırkçı yaklaşımlarını tepki gösterenler, burda mültecilere aynı düşmanlığı benzer argümanlarla gösterebiliyor. Aslında gösterdiğiniz düşmanlık ve nefret kendinize."

KAYNAK: AKİT

11 Haziran 2019 - GündemYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?