ULUBATLI HASAN, ŞEHİTLİĞİNİN 566. YILINDA, KABRİ BAŞINDA ANILDI

İstanbul'a Fetih Kapısını açarak surlara sancak dikerken vücuduna 27 ok isabet eden , vücudu ok- kılıç ve mızrak darbeleri ile ELEK GİBİ olan ULUBATLI...

+2
Haber albümü için resme tıklayın

İstanbul'a Fetih Kapısını açarak surlara sancak dikerken vücuduna 27 ok isabet eden , vücudu ok- kılıç ve mızrak darbeleri ile ELEK GİBİ olan ULUBATLI HASAN'ı .3 yıldır kabir ziyaretini sürdüren Gazeteci Mehmet ALPAY – Zeyçed Başkanı Ali GÜNDÜZ ikilisi , dostları ve Mehteran Takımı marşları ve dualar ile andı.

Zeytinburnu- Çevre-Kültür ve Turizm Deneği (ZEYÇED) Başkanı Ali GÜNDÜZ ile Gazeteci Mehmet ALPAY , 2017 ve 2018 yıllarında 28 Mayıs günü iki kez Ulubatlı Hasan'ın kabri başında Mehter takımı ve katılımcılarla beraber törenle anma etkinliğini, bu yılda da Mehteran ve dualarla sürdürdü.

ZEYTİNBURNU HALK EĞİTİM MERKEZİ DESTEGİ

2019 yılı Ulubatlı Hasan 3. yıl anma törenine mehter takımı olarak Zeytinburnu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan AYYILDIZ ile Folklor ve Tarihi araştırmacısı Resul ÇALIŞKAN ve 8 arkadaşının oluşturduğu Mehteran Takımı bu anma töreninde Marşlarıyla yer aldı.

Tepebağ Dutluk Cami Dernek Başkanı Ayhan ÖZDEMİR kendi camisi hafızlarından Yusuf ÇETİNSAV, Yenidoğan Cami Dernek Başkanı Hasan SERTÇELİK'in kendi camisinden İmam-ı Hatipleri Lokman DEMİR ve Osman YASAN bu anma töreninde Ulubatlı Hasan'ın kabri başında Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Amin dualarını mükemmel bir şekilde icra ettiler.

Düzenlenen Anma Törenine, Genç Parti İstanbul İl Başkanı Ertuğrul TAHMAZ, İhsan Mermerci Lisesiler Derneği Onursal Başkanı Saadettin SÖKMEN, Zeytinburnu Çevre-Kültür ve Turizm Derneği (ZEYÇED) Başkanı, İstanbul Özürlüler Spor (İSÖS ) Kulübü Başkan Yardımcısı Ali GÜNDÜZ,Centilmen taraftar Paşalı BİROL, CHP Meclis Üyesi ve İYİ Parti'yi temsilen Mustafa GÜRELER, Tepebağ Dutluk Cami Dernek Başkanı Ayhan ÖZDEMİR, Yenidoğan Cami Dernek Başkanı Hasan SERTÇELİK, Sabri Şentürk, Telsiz Mahallesi Kültür Derneği eski Başkanı Kadir ŞENGÜL ve Üyesi Gülşah Sinbat BARUTÇU, Folklar Tarihi Araştırmacısı ve Mehteran Başı Resul ÇALIŞKAN ve 8 arkadaşı anma törenimize iştirak ederken Zeytinburnu Asayiş Şube Ekipler Amirliği'nden de 2 polis memuru törene eşlik ettiler.

RESUL ÇALIŞKAN'DAN ULUBATLI'YA KILIÇ DUASI

Kuran-ı Kerin Tilaveti ve duaların okunmasından sonra Mehteran Başı Resul Çalışkan belindeki Balaban Kılıç'ı çıkartarak kınıyla birlikte kabir başına koyarak ZAFER KILICI DUASI'nı okurken hem kendi ve hem de mehteran takım gözyaşı döktü ve törene katılanlar bu duaya aminlerle karşılık verirken hayli duygulandılar.

Gazeteci Mehmet Alpay’ında Ulubatlı Hasan hakkında açıklamalar yaptığı ve bir saat süren anma töreni , güzel bir şekilde başladı ve aynı şekilde sona erdi.

Törene katılan herkese ve yoldan geçerken Ulubatlı Hasan için ,Alo Afiş’in yaptıgı “ HEPİMİZ ULUBATLI HASANIZ” yazılı afişler ile Zeyrtinburnu Belediyesi'nden temin edilen TÜRK BAYRAKLARI dağıtıldı

.

Haber : ALİ GÜNDÜZ.

29 Mayıs 2019 - YaşamYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?