Canbekli'nin "Kanserle Yaşamak" adlı kitabı çıktı

Mercekhaber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Yazı işleri Müd. Uluslararası Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Gazeteci-Yazar Mehmet Derviş Canbekli'nin ilk eseri "Kanserle Yaşamak" adlı kitabı çıktı.

Video için play'e tıklayın

Mercekhaber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Md. Uluslararası Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Genel Başkanı Gazeteci- Yazar Mehmet Derviş Canbekli’nin “Kanserle Yaşamak” adlı kitabı Haziran’dan itibaren kitapçılarda‬.

Yerel basın başta olmak üzere medya sektörünün sevilen simalarından biri olan Mehmet Derviş Canbekli,yaklaşık iki yıl önce yakalandığı kanser hastalığıyla yaptığı zorlu mücadelesini anlattığı kitabı şimdiden merak uyandırdı! 

Canbekli, zorluklarla dolu iki yılın hikayesini önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacak olan “Kanserle Yaşamak" adlı kitabında derledi. Canbekli, bu kitabı yazmaktaki amacını ise söyle açıklıyor: "Ülkemde ve çevremde o kadar çok kanser hastası olduğunu bu hastalığa yakalanınca daha iyi anlamış oldum. Kanserle mücadele hususunda yaptığım araştırmalar, bizzat şifa bulmak için denediğim tıbbi tedavi yollarının yanında alternatif tıp dalında önerilen her tür bitkisel karışımları uygulamış bir hasta olarak benden yardım isteyen, deneyimlerimden faydalanmak, yol ve yordam soranların sayısı o kadar çoktu ki... Özellikle de kanser tedavisinde son yıllarda kamuoyunda sıkça gündeme gelen aşıyı insanlarımız çok merak ediyorlardı. Küba'da yapılan bu aşıyı uygulamış biri olarak vatandaşların sorularına muhatap oluyorum. Herkese ulaşmanın zorluğunu gözönünde bulundurarak daha fazla hastaya ve hasta adaylarına nasıl ulaşabilirim. Onlara nasıl yardımcı olabilirim diye düşündüm. Sonuç olarak geniş kitleye ulaşmak için en doğru yolunun kitap yazmak olduğuna kanaat getirdim. 

Kanser hastalarının iyileşmek ümidiyle menfaatçı ve vicdansızların tuzağına düştüklerini bizzat yaşayarak görmüştüm. Zor durumda olan hastaların umutlarını çalan merhametten yoksun insanların tuzağına düşmemeleri için bilgilendirmek ve deneyimlerimi onlarla paylaşmak kitap yazmamda rol oynayan en önemli hususlar olmuştur.

Ayrıca, iki yıllık kanserle mücadele sürecinde yaşadığım zorluklar nasıl başettiğimi ve beni bugüne kadar ayakta tutan etkenleri benzer sıkıntıları yaşayanlarla paylaşmanın yararlı olacağı duygusu da kitap yazmamda etken olmuştur."

Hayatın en zor imtihanlarından biri olan kanserle karşı karşıya kalanlara yararlı olabilecek mini bir rehber özelliği taşıyan eserden elde edilecek gelirin, imkanı olmayan kanser hastalarının tedavisi için kullanılacak olması da ayrı bir güzellik olarak dikkat çekti.

Mehmet Derviş Canbekli Kimdir?

1960 Şanlıurfa doğumlu olan Canbekli ilk ve ortaokul tahsilini Hilvan ve Akçakalede, Liseyi ise Şanlıurfa da tamamladı. 1982-87 yıllarında Bankada memur olarak çalışırken istifa ederek basın camiasına geçiş yaptı.  Özel TV da 5 bölüm "Köyümüz Köylümüz" belgesel programı ile mesleğe merhaba diyen Canbekli daha sonra yerel gazetede yazı işleri müdürlüğü, yerel radyoda ise program sorumlusu ve sunuculuk görevlerini üstlendi. İhlas haber ajansı ve  Show Tv de de kısa bir süre çalışan Canbekli 2005 yılında emekli oldu. 2009 yılında İstanbul da İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü olduğu gazetesini çıkardı. Mercekhaber Gazetesi ile bölgesel yayında boy gösterirken, internet ortamında da www.mercekhabergazetesi.com adlı internet haber sitesini yönetmektedir.İnternet sitesi ulusal yayın yapmaktadır.

25 Mayıs 2019 - YaşamYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?