“Zamanı gelince Karabağ'ı geri alacağız”

Yeniakit.com.tr’ye Dağlık Karabağ sorununa dair değerlendirmede bulunan Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Ramil Qurbanov, “Zamanı gelince Karabağ topraklarını geri alacağız ama biz bu sorunun barışçıl yollarla çözülmesini istiyoruz.” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Dağlık Karabağ, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarını işgali sonucu oluşmuş bir sorundur.” diyen Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Ramil Qurbanov, “Azerbaycan hem ekonomisini, hem kendi ordusunu güçlendirmeye devam ediyor. Zamanı gelince Karabağ topraklarını geri almayı hedefliyoruz. Lakin biz bu sorunun barışçıl yolla çözülmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

"Dünyada, Türkiye ile ilişkilerimizin bir benzeri yok"

Müsteşar Qurbanov, Türkiye- Azerbaycan ilişkilerinin Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra yükselmeye başladığını belirterek, şunları söyledi:

“Son 20 senedir ilişkilerimiz en yüksek düzeye ulaşmıştır. Türkiye ile ilişkilerin yükselmesinde ulu önderimiz Haydar Aliyev ile sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük katkıları olmuştur. Türkiye-Azerbaycan ilişkisinin dünyada bir benzeri yok. O açıdan tüm uluslararası platformlarda birbirimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. İlişkilerimizin bundan sonra daha da pekişeceğine eminiz.”

24 Mayıs 2019 - DünyaYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?