"ŞİDDETLİ DOLU YAĞIŞI ÜRETİCİYİ VURDU"

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Ordunun kimi ilçelerinde etkili olan şiddetli dolu yağışının bir afet niteliğinde olduğunu belirtti. Adıgüzel yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Haber albümü için resme tıklayın

Bugün yağan şiddetli dolu yağışı ağırlıklı olarak Gürgentepe İlçesi Tepeköy Okçabel Muratçık Cumhuriyet Akmescit ve Ağızlar mahalleleri Çatalpınar İlçesi Sayacatürk Ortamahalle ile Gölköy İlçesi Sarıca ve Damarlı mahallelerinde etkili olmuştur. Özellikle bu on mahallede ceviz büyüklüğünde şiddetli dolu yağışı özellikle fındık ve meyve-sebze bahçelerinde ciddi zararlara yol açmıştır.

Gürgentepedeki ilk gözlemlere göre ürün kaybı 80-90ları bulmaktadır. Üretici açısından afet niteliğinde olan bu dolu yağışının yol açtığı kayıplar hasar tespit çalışmaları ile daha net tespit edilecektir.

Ziraat odaları mahalle muhtarları ve vatandaşlarımızla yakın temasımız sürmektedir. Devletimizin tüm imkânlarının seferber edilerek vatandaşlarımızın zararının en aza indirilmesi noktasında takibimiz devam etmektedir.

Ayrıca şiddetli yağışlar aralıklarla devam ettiğinden heyelan bölgelerindeki vatandaşlarımızın dikkatli olmasında yarar vardır.

Tüm Ordulu hemşerilerimize geçmiş olsun diyorum.

23 Mayıs 2019 - EkonomiYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?