Gürer’den MEB’e ‘duyarlılık’ çağrısı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Meclis Genel Kurulunda hem atama bekleyen hem de görevdeki öğretmenlerin yaşadığı mağduriyete dikkat çekti.

Büyütmek için resme tıklayın

GÜRERDEN MEBE DUYARLILIK ÇAĞRISI

Milli Eğitim Bakanlığını sorunların çözümü için daha duyarlı ve çözüm odaklı değerlendirme yapmaya davet eden Gürer eğitimde kalite ve başarının bu şekilde artabileceğini vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer TBMM Genel Kurulunda söz olarak atama bekleyen görevde olan ücretli görev yapıp kadro talebinde bulunan ve özel rehabilitasyon merkezlerinde görev yapan öğretmenlerin sorunlarına değindi.

ÖĞRETMENLERİN BEKLENTİLERİ

Ataması yapılmayan öğretmenlerin atama beklediğini görevde bulanan öğretmenlerin ise özlük haklarında düzenleme ve 3600 ek göstergenin çıkarılmasını talep ettiğini belirten Gürer beş yılını dolduran ücretli öğretmenlerden kadroya geçememiş olanlar ise kadro beklediğine dikkat çekti.

ÖZEL REHABİLİTASYON ÖGRETMENLERİ

CHP milletvekili Ömer Fethi Gürer Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görev yapan 657ye kadrolu olarak tabi olmayan ancak ödül ve cezada 657ye tabi olan kimlikleri dahi öğretmen olarak verilmeyen öğretmenlerin de Millî Eğitim Bakanlığı kadrosuna geçmek istediklerini anlattı ve MEB tarafından kadro verilmesini istedi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN ATAMA TALEBİ

Öğretmenlerin beklentilerini yazılı soru önergeleriyle Milli Eğitim Bakanlığına ilettiğini anımsatan CHP Milletvekili Gürer Milli Eğitim Bakanının ilgili mevzuatı gerekçe göstererek sözleşmeli öğretmenler için yeni atama yapılamayacağını açıkladığını  söyledi. Kararın yeniden gözden geçirilmesini istedi.

SORUN VARSA ÇÖZÜM DE OLMALIDIR

Milli Eğitim Bakanının Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde görev yapanlara da Milli Eğitim Bakanlığınca kadro verilemeyeceğini belirtiğini ifade eden Gürer Sorun varsa çözüm de olmalıdır dedi.

SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ EĞİTİMDE KALİTE VE BAŞARIYI ARTIRIR

Mağdur edilen öğretmenlerin haklarının verilmesi için Bakanlığı daha duyarlı ve çözüm odaklı değerlendirme yapmaya davet eden Gürer  Öğretmenlerimizin sorunlarının çözülmesi eğitimde kalite ve başarıyı artıracaktır ifadelerini kullandı.

16 Mayıs 2019 - EğitimYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?