Alçak 'adam' Müslümanların kutsallarına dil uzattı!

İstanbul/Fatih'te bulunan Sultan Abdülhamid Han'ın türbesine giren Şaban Gül isimli bir kişi Müslümanların dini değerleri ve kutsallarıyla ilgili alaycı ifadeler kullandı.

Video için play'e tıklayın

Telefonuyla kayıt yapan Gül, kutsal emanetlerle ilgili hadsiz ifadeler kullandı.

Hadsiz adam, Peygamberimizin ayak izinin bulunduğu taşı kastederek: "Hangi taşa basarsanız basın taşta ayak iz bırakmaz" İnsanları böyle Allah ile kandırıyorlar işte." ifadelerini kullandı. Hakaretlerinde hızını alamayan adam bir de Peygamberimize ait olduğu bilinen sakalı şerife de dil uzattı. "Bu da Peygamberimizin sakalı ya.Sakal dursa ne olur, durmasa ne..." diyerek kendince Müslümanlardan alay etti.

Türbede bulunanlardan sadece bir kişi bu rezile müdahale ederek haddini bildirdi. Diğer Müslümanlar ise izlemekle yetindikleri gözlerden kaçmadı. Türbenin özel koruma görevlisinin bu seviyesiz ve edepsiz adama müdahalede bulunmaması ise inanılır gibi değildi. Kendisine görevini hatırlatan bir vatandaşa " olay bildiğiniz gibi değildir" sözleriyle cevap vermesi dikkat çekiciydi. Bu ifadeyle neyi anlatmak istediği anlaşılamadı. 

Ancak, sosyal medyada yapılan yorumlarda öne çıkan görüş, Türkiye'de İslaml'a sorunu olan zihniyetin büyük çoğunluğu teşkil eden inançlı kesimi sindirdiği ve korkuttuğu, özel güvenlikçinin bu söyleminin de bunun ispatı olduğu yönünde oldu.

Rezalete imza atan Gül, kaydettiği görüntüleri utanmadan, sıkılmadan bir de sosyal medya hesabından yayınladı.

Sosyal medyada yapılan bazı yorumlar şu şekilde:

" Mutlu azınlık, %99'u Müslüman olan bu ülkede salyangoz satıyor ve Müslümanlar pısırıkça rezaleti izlemekle yetiniyor"

" Öz yurdunda esirsin, öz yurdunda parya..."

"Bu densiz bu cesareti nereden alıyor?!"

" Müslümanlar, kutsallarını korumaktan o kadar aciz ki...!"

"AK Parti'nin 18 yıldır iktidarda olduğu bir süreçte bu ve buna benzer rezaletleri hemen hemen hergün şahit oluyorsak, bir de CHP'nin iktidara geldiğini bir düşünün! Ben düşünmek bile istemiyorum"

Kaynak: Schow tv

14 Mayıs 2019 - GündemYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?